الکامپ 1400 دوباره به تعویق افتاد

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران (نصر) در اطلاعیه‌ای از عدم برگزاری نمایشگاه الکامپ 1400 در شهریور ماه خبر داد.

الکامپ 1400 دوباره به تعویق افتاد

در اطلاعیه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران چنین آمده است:

«مشارکت‌کنندگان محترم و شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات،

همان‌گونه که مستحضرید، بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ با رویکرد ارائه توانمندی‌ شرکت‌ها، استارت‌آپ‌ها و مجموعه‌های دانش‌بنیان در مواجهه و مقابله با ویروس کرونا، قرار بود ابتدا در تیر ماه و سپس در شهریور ماه سال جاری برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرمز شدن وضعیت تهران و سایر استان‌ها و به دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی امکان برگزاری آن مهیا نشد.

نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری و فناوری در اقتصاد دیجیتال و در بخش‌های طراحی، ساخت و تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکارها و صنایع الکترونیک و کامپیوتر بوده که در دوران کرونا تأثیرات این فناوری به وضوح احساس و ملاحظه شد.

در حال حاضر با توجه به تغییر دولت و حضور مدیران جدید در وزارتخانه‌ها و نهادها و سازمان‌های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر، مشاهده‌ی پیشرفت‌های توان داخلی کشور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و انعکاس موانع و مشکلات پیش روی فعالان این حوزه، لزوم برپایی باشکوه این رویداد مهم را ضروری‌تر از هر زمان دیگری کرده است.

لذا در راستای برگزاری هدفمند این نمایشگاه و به درخواست فعالان این حوزه و همچنین بازخورد مثبت مشارکت‌کنندگان و نیز در جهت استفاده بهینه از برنامه‌های جانبی و محتوایی و انتظار بیشتر برای فراگیری واکسیناسیون، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی و ستاد برگزاری نمایشگاه الکامپ در راستای تحقق اهداف فوق، برگزاری بیست‌وششمین نمایشگاه الکامپ را به زمان دیگری موکول کرده است که متعاقباً در اطلاعیه‌های بعدی زمان جدید اطلاع رسانی خواهد شد.»

قرار بود نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شود. برگزاری این نمایشگاه در شرایط شیوع ویروس کرونا نگرانی‌هایی را در پی داشت و باعث تردید برخی شرکت‌کنندگان بود؛ تا جایی که یک ماه قبل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در قالب نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ، خواهان لغو برگزاری این نمایشگاه در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا شده بود. حالا باید منتظر ماند و دید آیا الکامپ 1400 اصلاً برگزار می‌شود یا نه؟

ارسال نظر