تصویب لایحه احداث آرامستان جدید در تهران با قید فوریت

امروز در شورای شهر تهران یک فوریت «لایحه مکان‌یابی، تملک و احداث آرامستان‌های جدید در پایتخت» با رأی اکثر اعضا به تصویب رسید.

تصویب لایحه احداث آرامستان جدید در تهران با قید فوریت

یک فوریت احداث آرامستان‌های جدید در تهران امروز در صحن شورای شهر تهران مورد بحث و گفت‌ وگو قرار گرفت و اعضای شورا نظرات‌شان را در این زمینه مطرح کردند.

  • سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا (س) در صحن شورا اظهار داشت: این سازمان تا کنون دو بار توسعه یافته و با این روند مرگ و میر و مساحت کنونی بهشت‌زهرا (س) حداکثر تا سه سال دیگر پاسخگوی نیاز شهر خواهیم بود.
    وی گفت: تفکر مدیریت شهری کنونی این بود که تیمی را مکلف کنند تا بر اساس اقدامات علمی و کارشناسی مکان‌یابی آرامستان‌های جدید تهران در دستور کار قرار گیرد و به نظرم توجه به این موضوع حائز اهمیت است.
  • حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران ضمن گلایه از این موضوع که چرا لایحه مربوطه دیر به صحن شورا آمده است‌، گفت: باید این قضیه سریع‌تر به تصویب برسد و انجام آن با قید فوریت حائز اهمیت است.
  • زهرا صدراعظم نوری نیز در این زمینه گفت: شرایط بهشت‌زهرا (س) از دو سال گذشته بسیار مورد توجه بوده و برخی از طرح‌ها و لوایحی که در روزهای آخر عمر شورا به صحن می‌رسد در قالب یک فوریت و دو فوریت نتیجه کار 6 ماهه و یکساله است که حالا به سرانجام رسیده است و نباید این چنین در نظر بگیریم که روزهای آخر به این نتیجه رسیده‌‌ایم.
  • اما مرتضی الویری عضو دیگر شورای شهر در مخالفت با فوریت‌دار بودن این طرح گفت: اگر یک مورد پیدا کنید که فوریت نداشته باشد همین مسأله است. به نظرم مکان‌یابی آرامستان‌ها مشمول فوریت نمی‌شود و تعجب می‌کنم چرا در آخرین جلسات شورای شهر که باید به موضوعات مهمتر بپردازیم به این قضیه پرداخته شده است.

سرانجام یک فوریت لایحه مکان‌یابی، تملک و احداث آرامستان‌های جدید در پایتخت با رأی اکثر شورا به تصویب رسید.

حتما بخوانید: بعد از مثبت شدن تست کرونا چه باید کرد؟

منبع: فارس

ارسال نظر