آذری جهرمی: ایرانسل با پرچمداری توسعۀ ارتباطات روستایی هرمزگان تحول بزرگی در بشاگرد ایجاد کرد

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی حوزۀ روستایی استان هرمزگان، ایرانسل را پرچمدار توسعۀ ارتباطات روستایی در هرمزگان برشمرد و از تحول ارتباطی ایجاد شده توسط ایرانسل در این استان، به خصوص در منطقۀ بشاگرد تقدیر کرد.

آذری جهرمی: ایرانسل با پرچمداری توسعۀ ارتباطات روستایی هرمزگان تحول بزرگی در بشاگرد ایجاد کرد

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در این مراسم که صبح چهارشنبه، ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۹، در سالن همایش‌های استانداری هرمزگان برگزار شد، مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان، دکتر احمد مرادی، دکتر محمد آشوری و مهندس منصور آرامی نمایندگان مردم بندرعباس، بوموسی، خمیر و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی، دکتر سید ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مهندس مهرداد ترابیان مجری‌طرح ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، مهندس احد قویدل‌فرد مدیرکل فناوری‌اطلاعات و ارتباطات هرمزگان، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات حضور داشتند.

در این مراسم، طی ارتباط آنلاین از استانداری هرمزگان با سایت‌های ایرانسل در دو روستای خمینی‌شهر و محمودآباد، به نمایندگی از سایت‌های احداث شده در کل استان، این سایت‌ها توسط وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و استاندار هرمزگان، رسماً افتتاح شدند.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم طی سخنانی، با اشاره به اینکه طی دو دهۀ گذشته، داشتن مخابرات روستایی، با هزاران مشکل، یکی از آرزوهای هموطنان ما در روستاهای کشور بود، تصریح کرد: امروز به لطف پیشرفت فناوری‌های ارتباطاتیِ موبایل و امواج و همچنین ارادۀ دولتمردان و سیاستگذاران ایران اسلامی و نهایتاً تلاش جوانان و متخصصان این کشور، شاهد تحول ارتباطی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور عزیزمان هستیم.

وی افزود: اگر روزی داشتن یکی دو خط تلفن کابینی، مایۀ شادی مردم روستا بود، امروز دسترسی به نسل‌های جدید، سرعت و کیفیت بالاتر اینترنت و اتصال به شبکۀ جهانی نه تنها نیاز مردم، بلکه مطالبۀ جدی هموطنان ما در روستاهای کشور است و ما در ایرانسل به عنوان اپراتوری که علاوه بر پیشرو بودن در توسعه نسل‌های جدید، بیشترین رشد را در توسعه اینترنت پرسرعتِ روستایی، در محروم‌ترین نقاط کشور داشته‌ایم، به این موضوع افتخار می‌کنیم.

عباسی‌آرند تأکید کرد: اینترنت پر سرعت، دیگر خدمتی لوکس نیست، بلکه نیاز جدی زندگی، تحصیل، کسب‌وکار، درمان و… برای همۀ مردم است. ICT این امکان را فراهم کرده است که شکافِ عدالت اجتماعی، بین شهر و روستا، روز‌به‌روز کم شود.

وی گفت: برای ما در ایرانسل، باعث مباهات و افتخار است که بار اصلی توسعۀ ارتباطات روستایی در استان‌های «هرمزگان»، «سیستان و بلوچستان» و «کهگیلویه و بویراحمد» به ایرانسل واگذار شد و امروز به همراه همکارانمان در وزارت ارتباطات، خوشحالیم در محضر مردم عزیز و سختی‌کشیدۀ این مناطق، شاهد راه‌اندازی رسمی دسترسی صدها روستا به اینترنت پرسرعت ایرانسل هستیم.

مدیرعامل ایرانسل تأکید کرد: امروز، توسعه و پیشرفت، بویژه توسعۀ پایدار جوامع، بدون اینترنت و فناوری‌های ارتباطی نوین و دیجیتال، قابل تصور و مقدور نیست. هر چند گسترش و نگهداری شبکۀ اینترنت روستایی، برای اپراتورها به عنوان یک بنگاه اقتصادی، سود‌ده نیست؛ اما این نگاه، نگاهی سطحی است. اولاً که این موضوعِ مهم و پیگیری پروژه‌های USO، در مرکز استراتژی‌ سرمایه‌گذاری و مسؤولیت اجتماعی ایرانسل قرار دارد و وظیفۀ اصلی ما در توسعۀ پایدار میهن عزیزمان است. علاوه بر این، با یک نگاه کلان و بلندمدت، این اقدامِ مهم، منجر به فراگیر شدن خدمات دیجیتال در مناطق مختلف خواهد شد. زیرا که فناوری اطلاعات پیشران دیگر حوزه‌های اقتصاد و پیشرفت مناطق است.

وی افزود: به ثمر رسیدن این پروژه بزرگ و تحول آفرین در استان هرمزگان، بدون ارادۀ قوی، برنامه‌ریزی دقیق و تلاش شبانه‌روزی ممکن نبود. حمایت دلگرم‌کنندۀ وزیر محترم ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و نقش پشتیبانی استانداری هرمزگان و مدیران حوزۀ ارتباطات و فناوری‌اطلاعات نیز در این میان، بسیار تأثیرگذار بود.

عباسی‌آرند تأکید کرد: همچنین از زحمات همکاران من در بخش‌های مختلف ایرانسل به خصوص متخصصان فنی و پیمانکاران ما که بازوهای اجرایی ما هستند، تشکر می‌کنم. برخی از این سایت‌ها در مناطقی نصب و راه‌اندازی شده است که به معنای واقعی صعب‌العبورند و حتی تا کیلومترها راه دسترسی ندارند. شرایط جوی اقلیمی بسیار سخت را هم اضافه کنید. نتیجه کار و برکاتی که در آینده نزدیک در این مناطق شاهد خواهیم بود، باعث قوت قلب و تلاش مضاعف ما در ایرانسل برای پیگیری و پیشبرد کار بوده است.

وی تأکید کرد: نقش همکاریِ بین‌بخشی، در به‌ثمر‌رسیدن این طرح در این مناطق را نباید نادیده گرفت. جدای از ICT استانی که همکار و یاور اصلی ما بودند باید به حمایت و همکاری خوب استانداری، فرمانداری‌ها، دهیاری‌ها، گروه‌های مردمی و جهادی، اداره برق و ادارۀ راه و شهرسازی نیز اشاره کنیم.

مدیرعامل ایرانسل افزود: بنده و همکارانم در ایرانسل، همواره در کنار مردم عزیز استان هرمزگان هستیم. روز گذشته نیز نخستین سایت 5G استان هرمزگان رسماً توسط ایرانسل در جزیرۀ کیش افتتاح شد و آخرین نسل فناوری ارتباطی جهان در اختیار مردم عزیز استان قرار گرفت. امروز نیز خوشحالم که توانسته‌ایم نقشی در توسعۀ دسترسی مردم عزیز مناطق روستایی استان، به زیرساخت‌های ارتباطی، از جمله اینترنت پرسرعت همراه، داشته باشیم.

آذری‌جهرمی: ایرانسل پرچمدار توسعۀ ارتباطات روستایی هرمزگان است

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در این مراسم با اشاره به رشد شاخص توسعۀ ارتباطات روستایی هرمزگان از ۶۰ به ۸۶ درصد، طی ۶ ماهۀ اخیر، از دست‌اندرکاران اجرای پروژه‌های توسعۀ ارتباطی حوزۀ روستایی این استان تقدیر کرد.

آذری‌جهرمی فراهم شدن امکان نظارت مردم بر مسؤولان را از برکات و دستاوردهای توسعۀ ابزارهای ارتباطی و فضای مجازی برشمرد و گام بعدی پس از ایجاد زیرساخت ارتباطی را، توانمندسازی ساکنان روستاها برای استفاده از ظرفیت موجود، از جمله فروش محصول به نقاط دور دست و…، عنوان کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سایت 5G ایرانسل در جزیرۀ کیش در استان هرمزگان، از اقدامات ایرانسل در حوزۀ ارتباط روستایی این استان تقدیر کرد و با بیان اینکه ایرانسل پرچمدار توسعۀ ارتباطات روستایی در هرمزگان بوده است، از تحول بزرگ ارتباطی ایجاد شده در منطقۀ بشاگرد توسط ایرانسل، تقدیر و به خصوص از دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و تیم‌های فنی و پروژۀ ایرانسل تشکر کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه اقدامات انجام شده، وظیفۀ مسؤولان بوده و از این بابت منتی وجود ندارد، «عیدی» ساکنان مناطق تحت پوشش سایت‌های جدید را، استفاده از یک هفته اینترنت رایگان اعلام کرد.

وی همچنین با اشاره به نقش پررنگ ایرانسل در توسعۀ ارتباطی منطقۀ بشاگرد، از مشارکت ایرانسل و استانداری هرمزگان برای احداث ۱۰ زمین چمن مصنوعی روستایی در این منطقه خبر داد.

استاندار هرمزگان: امروز دنیا به روی مردم بشاگرد گشوده شده است

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: در یک هم‌افزایی در سطح استان و وزارتخانه، کار بزرگی خلق شد که به ما می‌گوید هر جا بخواهیم می‌توانیم کارهای بزرگ را در زمان کوتاه خلق کنیم و باعث رضایت مردم شویم.

وی افزود: امروزه ارتباطات جزو نیازهای لاینفک زندگی مردم است. امروز رسانه‌ها و نقش دانش و تکنولوژی، تحول بزرگی در زندگی انسان‌ها به وجود آورده است.

همتی افزود: امروز در شرایط کرونا هم باز به این رسیدیم که این ابزار می‌تواند فرصت‌های جدیدی برایمان خلق کند و ما می‌توانیم در شرایط کرونا، زندگی مردم را آسان کنیم و سلامت مردم را تأمین کنیم و از دولت الکترونیک استفاده کنیم تا نیازهای مردم برطرف شود. اگر بخواهیم به همه ابعادش برسیم، آموزش هم روی اینترنت آمد و خلأ عدم حضور دانش‌آموزان در مدرسه را برای ما حل کرد. همین باعث شده مردم فشار جدی برای توسعه و راه‌اندازی و دسترسی به این تکنولوژی به مسؤولان بیاورند و مطالبه داشته باشند.

وی با تشکر از ایرانسل برای توسعۀ ارتباطات روستایی منطقۀ بشاگرد، گفت: امروز دنیا به روی مردم بشاگرد هم گشوده شد و آن‌ها هم می توانند در این دورهمی بزرگ جهانی حضور داشته باشند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در این جلسه نیز، طی سخنانی، از اقدامات انجام شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و اپراتورها برای توسعۀ ارتباطی حوزۀ روستایی هرمزگان تشکر کردند.

ایرانسل طی ماه‌های اخیر، علاوه بر استان هرمزگان، پروژۀ توسعۀ ارتباطی روستایی را در سراسر کشور، از جمله در استان سیستان و بلوچستان، در راستای تحقق عدالت ارتباطی و کاهش شکاف دیجیتالی پیش برده است.

ایرانسل همچنین ۲۴ خرداد ماه سال ۱۳۹۹، طی مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در ساختمان مرکزی ایرانسل، از دسترسی ۱۰۳۴ روستا به شبکۀ ملی اطلاعات رونمایی کرده بود.

همچنین بر اساس آخرین گزارش رسمی «طرح توسعۀ زیرساخت خدمات الکترونیکی روستایی»، منتشر شده توسط وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، پوشش شبکۀ اینترنت پرسرعت همراه ایرانسل (3G و 4G) در روستاها، نزدیک به سه برابر دیگر اپراتورها است.

ارسال نظر