برای توسعه اینترنت ماهواره‌ای از شرکت‌های داخلی حمایت کنیم

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات گفت: اینترنت ماهواره‌ای امکان پوشش همگانی را فراهم خواهد کرد، به جای واگذاری این بازار به رقبای بین‌المللی آن را در اختیار شرکت‌های داخلی قرار بدهیم.

برای توسعه اینترنت ماهواره‌ای از شرکت‌های داخلی حمایت کنیم

«مرتضی براری» معاون وزیر ارتباطات عصر شنبه در واکنش به مصوبه مجلس که امروز به تصویب رسید و بر اساس آن بودجه‌ای به شرکت مخابرات داده شد تا با سرعت دادن به اینترنت ثابت با تهدیدات اینترنت ماهواره‌ای مقابله کند، در توئیتر خود نوشت: تمرکز اینترنت ماهواره‌ای بر سیگنال‌رسانی و ایجاد پوشش همگانی است.

رئیس سازمان فضایی تاکید کرد: ارائه خدمات با کیفیت، ارزان و سرمایه‌گذاری اپراتورها در ارتباطات ماهواره‌ای فرصت‌های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: با یک عزم ملی به جای واگذاری این بازار بالقوه به رقبای بین‌المللی آن را در اختیار شرکت‌های داخلی قرار بدهیم.

به گزارش ایرنا، توئیت معاون وزیر ارتباطات در واکنش به مصوبه‌ای است که امروز توسط مجلس به تصویب رسید و بر اساس منابع حاصل مازاد بر ۶۹ هزار و هشتصد میلیارد ریال در ردیف ۱۳۰۴۰۴ صرف توسعه زیرساخت اینترنت ثابت پرسرعت توسط شرکت مخابرات ایران که امکان ارائه سرویس‌های صوت و تصویری پیشرفته را داشته باشد خواهد شد. اینترنت ثابت پر سرعت باید امکان رقابت و مقابله با تهدیدات اینترنت ماهواره‌ای توسط کشورهای خارجی دیگر در حریم کشور را داشته باشد.

پیش از این نیز رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که توسعه منظومه‌های ماهواره‌ای صرفا توسط سازمان فضایی قابل انجام است و مخابرات در این حوزه نقشی ندارد.

ارسال نظر