ویژگی جدید اندروید 12 برای استفاده بهتر از قابلیت اسپلیت اسکرین

رسانه کلیک - با اینکه شرکت های سازنده هنوز در حال تلاش برای نصب اندروید 11 روی دستگاه های خود هستند، گوگل فرایند آماده سازی اندروید 12 را نیز آغاز کرده است. نسخه جدید با ویژگی های متعددی همراه خواهد بود که از میان آن ها می توان به استفاده بهتر از قابلیت اسپلیت اسکرین اشاره کرد. 

ویژگی جدید اندروید 12 برای استفاده بهتر از قابلیت اسپلیت اسکرین

گوشی های هوشمند و تبلت ها مدتی است که در حال دریافت جدید ترین نسخه اندروید هستند که ظاهر جذاب و امکانات متعددی دارد. شاید اندروید ۱۱ عالی نباشد، اما ویژگی های بسیار کاربردی و بهبود هایی را با خود همراه کرده که باعث می شود کاربران، راحت تر از قبل از گوشی های هوشمند خود استفاده کنند. با اینکه شرکت ها هنوز در تلاش هستند تا اندروید 11 را در دستگاه های خود به کار گیرند، گوگل فرایند آماده سازی اندروید 12 را نیز آغاز کرده است. در گذشته گمان می رفت که این اندروید با پیشوند R عرضه شود، اما اینطور که معلوم است، گوگل ترجیح می دهد تا دیگر از حروف برای معرفی نسخه های جدید سیستم عامل خود استفاده نکرده و به اعداد روی آورد.

هنوز هیچ صحبت رسمی درباره این موضوع وجود ندارد اما می دانیم که گوگل در حال کار روی ویژگی جدید اندروید ۱۲ است که باعث بهبود عملکرد قابلیت اسپلیت اسکرین می شود. در اندروید ۱۱، ویژگی اسپلیت اسکرین به شما این اجازه را می دهد تا دو برنامه را به صورت همزمان و در کنار هم باز کرده و از آنها استفاده کنید. نسخه بعدی این قابلیت احتمالا یک طراحی جدید را به خود ببیند. در آینده، باز کردن و استفاده از دو برنامه در کنار هم به صورت همزمان برای کاربران آسان تر خواهد بود. برای مثال شما می توانید دو برنامه را از قبل باهم جفت کرده و با یک ضربه روی آیکون ایجاد شده، هر دو برنامه را در کنار یکدیگر اجرا کنید. البته مشابه این قابلیت درحال حاضر در گوشی های جدید سامسونگ وجود دارد.

در اندروید ۱۱ شما ابتدا باید قابلیت اسپلیت اسکرین را فعال کرده، بعد اولین و سپس دومین برنامه مورد نظر را باز کنید. اما در نسخه بعدی اینکار با سرعت بسیار بالاتری قابل انجام خواهد بود. بهبودهای ظاهری این ویژگی، در کنار بزرگ تر شدن صفحه نمایش گوشی های هوشمند می تواند انجام کار های روزمره را برای کاربران آسان تر کند. به خصوص که در حال حاضر شاهد معرفی گوشی هایی هستیم که صفحه نمایش های تاشو و دوگانه دارند. حتی امکان معرفی گوشی هایی با صفحه نمایش رول شونده نیز وجود دارد. این صفحه نمایش های بزرگ، می تواند به بهبود عملکرد این قابلیت کمک کند.

مایکروسافت با معرفی Surface Duo، قابلیتی مشابه با اسپلیت اسکرین را معرفی کرد که با نام App Groups شناخته می شود. این ویژگی در واقع یک میانبر برای اجرا دو برنامه به صورت همزمان و در کنار هم است که با یک ضربه، کاربر می تواند به آن دسترسی پیدا کند. شرکت گوگل به اهمیت این ویژگی برای کاربران پی برده است و مطمئناً در حال بهبود آن در نسخه بعدی اندروید است.

ارسال نظر