تلگرام پولی خواهد شد اما قابلیت‌های فعلی همیشه رایگان خواهد بود

رسانه کلیک - پاول دوورف در پیامی که برای تمام کاربران تلگرام پس از به‌روزرسانی داد از درآمدزایی این پیام‌رسان در آینده خبر داد اما به کاربران قول داد که تمام امکانات فعلی رایگان باقی بماند.

تلگرام پولی خواهد شد اما قابلیت‌های فعلی همیشه رایگان خواهد بود

با نزدیک شدن تعداد کاربران شبکه اجتماعی تلگرام به 500 میلیون کاربر فعال، تلگرام تصمیم به پیدا کردن راهی برای کمک به پرداخت هزینه‌های تجهیزات زیرساختی این پیام‌رسان گرفته‌اند، این خبر باعث نگرانی برخی کاربران شده است.

پاول دوورف در رابطه با سوال کاربران مبنی بر اینکه آیا این اپلیکیشن پولی خواهد شد یا نه گفت: تاکنون در عمر چند ساله تلگرام، من هزینه‌های شرکت را از پس انداز شخصی خودم پرداخت کردم. با این حال، تلگرام با رشد فعلی خود در مسیر دستیابی به میلیاردها کاربر و نیاز به بودجه مناسب است. هنگامی که یک پروژه فنی به این مقیاس میرسد، به طور معمول دو گزینه وجود دارد: شروع به کسب درآمد برای تأمین هزینه ها یا فروش شرکت.

دوورف در ادامه افزود: از این رو این سوال مطرح می‌شود که تلگرام کدام مسیر را طی خواهد کرد؟ من می‌خواهم چند نکته را برای روشن کردن برنامه خود بیان کنم:

1. ما قصد نداریم مانند بنیانگذاران Whatsapp شرکت را بفروشیم. دنیا به عنوان محلی برای احترام به کاربران و اطمینان از خدمات با کیفیت بالا ، برای مستقل ماندن به تلگرام نیاز دارد. تلگرام باید به عنوان نمونهای از یک شرکت فناوری که برای کمال و یکپارچگی تلاش می‌کند ، در خدمت جهانیان باشد. و همانطور که نمونه‌های غم انگیز پیام‌رسان‌های قبلی نشان می‌دهد، اگر عضوی از یک شرکت شوید، رسیدن به هدف استفلال غیرممکن است.

2. تلگرام اینجاست تا برای مدت طولانی بماند. ما بیش از 8 سال پیش توسعه برنامه‌های خود را برای استفاده شخصی خود آغاز کردیم و از آن زمان تاکنون راه طولانی را طی کرده ایم. در این فرآیند، تلگرام نحوه ارتباط افراد از چندین جنبه - رمزگذاری ، عملکرد ، سادگی ، طراحی و سرعت تغییر داده است. و این تازه شروع کار تلگرام است. چیزهای بیشتری وجود دارد که ما می توانیم - و خواهیم توانست - به دنیا معرفی کنیم.

3. به منظور امکان ایجاد امتیازات 1 و 2 ، از سال آینده تلگرام شروع به درآمدزایی خواهد کرد. ما این کار را مطابق با ارزش‌ها و تعهداتی که طی 7 سال گذشته به کاربران خود داده‌ایم انجام خواهیم داد. با تشکر از استقبال فعلی، ما قادر به انجام آن به روشی مستقلانه و با حفظ امنیت کاربران خواهیم بود. اکثر کاربران به سختی متوجه ایجاد کوچک‌ترین تغییری می شوند.

4- تمام ویژگی هایی که در حال حاضر رایگان هستند رایگان خواهند ماند. ما برخی از ویژگی های جدید را برای تیم های تجاری یا کاربران با نفوذ اضافه خواهیم کرد. برخی از این ویژگی ها به منابع بیشتری احتیاج دارند و هزینه آن توسط این کاربران پرداخت می شود. کاربران عادی قادر خواهند بود - برای همیشه و به صورت رایگان - از تلگرام لذت ببرند.

5- تمام قسمت های تلگرام که به پیام رسانی اختصاص داده شده اند بدون تبلیغ باقی می مانند. ما فکر می کنیم نمایش تبلیغات در چت های خصوصی 1 به 1 یا گپ های گروهی فکر بدی است. ارتباطات بین مردم باید از هر نوع تبلیغاتی آزاد باشد.

6. تلگرام علاوه بر مولفه پیام رسانی خود ، از جنبه های شبکه اجتماعی نیز برخوردار است. کانال های عظیم عمومی یک به چند ما می توانند میلیون ها مشترک داشته باشند و بیشتر به فیدهای توییتر شباهت دارند. در بسیاری از بازارها دارندگان این کانال ها برای بدست آوردن پول ، تبلیغاتی را نشان می دهند که گاهی از بسترهای تبلیغاتی شخص ثالث استفاده می کنند. تبلیغاتی که ارسال می کنند مانند پیام های معمولی است و اغلب سرزده است. ما با معرفی بستر تبلیغاتی خود برای کانالهای عمومی یک به چند، این مشکل را برطرف خواهیم کرد - شبکه ای که کاربر پسند باشد ، به حریم خصوصی احترام بگذارد و به ما امکان پرداخت هزینه های سرور و ترافیک را بدهد.

7. اگر تلگرام شروع به کسب درآمد کند ، جامعه نیز باید از آن بهره مند شود. به عنوان مثال ، اگر از طریق کانال بستر تبلیغات از کانالهای بزرگ عمومی یک به یک درآمد کسب کنیم ، دارندگان این کانال‌ها متناسب با اندازه آن‌ها ترافیک رایگان دریافت می کنند. یا اگر تلگرام برچسب های برتر را با ویژگی های اضافی معرفی کند ، هنرمندانی که از این نوع جدید برچسب میسازند نیز بخشی از سود را دریافت خواهند کرد. ما می خواهیم میلیون ها سازنده و مشاغل کوچک مبتنی بر تلگرام رونق بگیرند و تجربه همه کاربران ما را غنی کنند.

او همچنین در پیامی که برای تمام کاربران تلگرام پس از آپدیت ارسال کرده است افزود: این به ما امکان می‌دهد تا برای دهه‌های آینده به نوآوری ادامه دهیم و رشد کنیم. ما قادر خواهیم بود ویژگی های جدید بی شماری را راه اندازی کنیم و از میلیاردها کاربر جدید استقبال کنیم. ضمن انجام این کار ، ما مستقل خواهیم ماند و به ارزش های خود وفادار هستیم، و تعریف جدیدی از نحوه عملکرد یک شرکت فناوری را ارائه می دهیم.

ارسال نظر