سامسونگ کارمندان خود را از بخش دیسپلی به واحد نیمه هادی منتقل می کند

رسانه کلیک - اخیرا گزارشی منتشر شده است که نشان می دهد سامسونگ قصد دارد کارمندان خود را از بخش دیسپلی به واحد نیمه هادی خود منتقل کند.

سامسونگ کارمندان خود را از بخش دیسپلی به واحد نیمه هادی منتقل می کند

سامسونگ الکترونیک قصد دارد صدها کارمند خود را از بخش دیسپلی به تجارت نیمه هادی خود منتقل کند. این خبر در حالی منتشر می شود که این شرکت قصد دارد از بازار LCD (نمایشگر کریستال مایع) خارج شود.

بر اساس گزارش TheElec، غول فناوری کره جنوبی به کارمندان خود درخواست انتقال داده و همچنین در حال مرتب سازی این درخواست‌ها است تا در مورد این انتقال‌ها تصمیم بگیرد. طبق گزارش، تخمین زده می شود که صدها کارمند جابجا شوند. پیش از این، سامسونگ دیسپلی در آگوست سال 2020 حدود 200 پرسنل را به واحد نیمه هادی منتقل کرده بود.

برای افراد ناآگاه باید گفت که این شرکت همچنین قصد دارد تا مارس سال آینده به طور کامل از بازار LCD خارج شود. در حالی که برنامه اولیه ترک تجارت LCD در سال 2020 بود، اما همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا این شرکت برنامه‌های خود را تا سال 2021 به تأخیر بیندازد. این تصمیم همچنین در شرایطی گرفته شد که سامسونگ شاهد افزایش تقاضا برای صفحه نمایشگر LCD بود و مجبور شد مهلت را برای تأمین خواسته های مشتری تمدید کند.

علاوه بر این، قرار است سامسونگ دیجیتال روی توسعه نمایشگرهای نقطه کوانتومی (QD) نیز تمرکز کند. این شرکت قصد دارد 13.1 تریلیون وون (تقریباً 12 میلیارد دلار آمریکا) سرمایه گذاری کند. اگرچه هنوز مقام رسمی در مورد این موضوع اظهار نظر نکرده و جزئیات خاصی را ارائه نداده است؛ اما سخنگوی واحد دیسپلی این شرکت این انتقال را تأیید کرده است.

ارسال نظر