استفاده احتمالی اپل از قطعات سامسونگ در ماژول دوربین آیفون‌های 2022

رسانه کلیک - با توجه به پیش‌رو بودن شرکت‌هایی مانند سامسونگ در حوزه دوربین‌ گوشی‌های هوشمند، احتمال دارد اپل برای جبران عقب‌ ماندن در این عرصه در ماژول دوربین آیفون‌های 2022 خود از قطعات سامسونگ استفاده کند.

استفاده احتمالی اپل از قطعات سامسونگ در ماژول دوربین آیفون‌های 2022

از چند سال گذشته تا به امروز به لطف تلفن‌های هوشمند پرچم‌دار برتر، عکاسی با موبایل به اوج خود رسیده است. در حالی که شرکت‌هایی مانند سامسونگ و هواوی در رقابت بسیار تنگاتنگی برای سخت سنسورها و دوربین‌هایی با ویژگی های جدید خلاقانه پیش‌رو هستند، اپل، غول تکنولوژی آمریکایی در این زمینه از رقبای خود عقب مانده است.

انتظار می‌رود اپل برای جبران این عقب‌ماندگی، برای مدل‌های آیفون که در سال 2022 به بازار عرضه می‌شوند، ماژول دوربین بزرگ‌نمای تاشو را انتخاب کند. برای این منظور ، برخی از اجزای سازنده احتمال دارد توسط سامسونگ تأمین شود.

طبق گزارش منتشر شده از برخی منابع در کره جنوبی، سامسونگ اجزایی مانند محرک‌ها و لنزها را مستقیماً به اپل عرضه نمی‌کند اما آنها را به LG تحویل می‌دهد و سپس LG Innotek از آنها در ماژول دوربین آیفون‌های 2022 استفاده می‌کند.

ساختار دوربین بزرگ‌نمای تاشو شامل یک آینه یا منشور است که در وسط لنز قرار گرفته تا نور را منعکس کند. این کار مشابه فناوری پریسکوپ است اما به دوربین اجازه می‌دهد تا از طول و عرض تلفن به جای ضخامت بدنه و برجستگی دوربین برای ویژگی بزرگنمایی پیشرفته استفاده کند.

چندین شرکت تلفن‌های هوشمند از جمله سامسونگ ، هواوی و OPPO قبلاً این فناوری را برای گوشی های هوشمند پرچمدار خود در نظر گرفته اند. برای مثال در Galaxy S20 Ultra، یکی از شرکت‌های تابعه سامسونگ به نام Electro-Mechanics ماژول دوربین بزرگنمای تاشو را ارائه داد.

ارسال نظر