وسایل نقلیه بدون سرنشین هوآوی برای مبارزه با کرونا به کشور تایلند کمک می‌کنند

رسانه کلیک - وسایل نقلیه بدون سرنشین هوآوی که مجهز به فناوری 5G هستند به کشور تایلند کمک کرده‌اند تا با ویروس کرونا مبارزه کند. این وسایل در یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های تایلند مستقر هستند و خدمات درمانی به بیماران ارائه می‌دهند. 

وسایل نقلیه بدون سرنشین هوآوی برای مبارزه با کرونا به کشور تایلند کمک می‌کنند

همه‌گیری ویروس کرونا، نگرانی‌های زیادی را در سراسر دنیا و به ویژه آسیا ایجاد کرده است. در جنوب شرقی آسیا افراد زیادی زندگی می‌کنند و تراکم جمعیت در این مناطق بسیار زیاد است و همین موضوع، مبارزه با ویروس کرونا را بسیار دشوار می‌کند. کشور تایلند به کمک شرکت هوآوی توانسته است به‌خوبی با این ویروس مبارزه کند.

با وجود اینکه کشور تایلند یکی از کشورهایی بود که در ماه ژانویه ویروس کرونا وارد آن شد، تاکنون فقط ۳۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در این کشور وجود داشته است و تنها ۵۸ نفر از آن‌ها فوت شده‌اند. البته این کشور هنوز آماده مبارزه با این ویروس است و برای موج دوم این بیماری آماده است.

کشور تایلند در این زمینه کمک‌های زیادی از شرکت هوآوی دریافت کرده است و این شرکت نیز با فناوری 5G خود از تایلند پشتیبانی می‌کند. این غول فناوری چینی اخیرا با کمیسیون ملی مخابرات تایلند (NBTC) همکاری کرده بود که در این همکاری از وسایل نقلیه بدون سرنشین در بیمارستان سیریرج استفاده شد. وظیفه اصلی این وسایل نقلیه بدون سرنشین هوآوی ، ارائه خدمات پزشکی بدون تماس با بیماران، در یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین بیمارستان‌های کشور تایلند بود.

بیمارستان سیریرج اعلام کرده است که هدف از اجرای این طرح آزمایشی ارتقاء سیستم لجستیک در بیمارستان است. در حال حاضر تایلند اولین کشوری در آسیا است که خدمات تجاری 5G را مستقر می‌کند.

ارسال نظر