به توییت ترامپ برچسب «دستکاری شده» زده شد

رسانه کلیک - شبکه اجتماعی توییتر برای اولین بار به یکی از پست‌های ترامپ برچسب «دستکاری شده» زد؛ زیرا او سیاست‌های این شرکت درباره رسانه‌های دستکاری شده را نقض کرده بود. 

به توییت ترامپ برچسب «دستکاری شده» زده شد

رئیس جمهور آمریکا نسخه ای دستکاری شده از یک ویدئو محبوب را که در سال ۲۰۱۹ میلادی را منتشر کرد. در این ویدئو دو کودک (یکی سیاه پوست و دیگری سفید پوست) یکدیگر را در آغوش می گیرند؛ اما در نسخه ای از ویدئو که ترامپ منتشر کرد، تصاویر با موسیقی ادیت شده و یک برچسب خبری جعلی متعلق به خبرگزاری CNN در پایین ویدئو دیده می‌شود. در این برچسب نوشته شده: کودک وحشت زده از کودک نژاد پرست می‌گریزد.

در ویدئویی که ترامپ منتشر کرده نخست نشان داده می شود کودک سفید پوس، کودک سیاهپوست را دنبال می کند. سپس برچسب جعلی سی ان ان با نوشته مذکور دیده می شود. در مرحله بعد ویدئو قطع شده و صحنه ای که کودکان یکدیگر را در آغوش می گیرند، نشان داده می شود. در پایان این ویدئو پیامی با این مضمون نشان داده می شود: مشکل از آمریکا نیست، اخبار جعلی مشکل اصلی است.

هنگامیکه توئیتر این ویدئو را برچست زد، بیش از ۳.۸ میلیون بار از آن بازدید و ۷۵ هزار بار به اشتراک گذاشته شده بود.

سخنگوی توئیتر در این باره گفت: این توییت با توجه به سیاست رسانه‌های مصنوعی و دستکاری شده ما برچسب گذاری شده است تا فحوای بهتری برای مردم فراهم کند. کاخ سفید هنوز نسبت به این اقدام توئیتر واکنشی نشان نداده است.

این چهارمین باری است که شبکه اجتماعی توییتر به توئیت‌های رئیس جمهور آمریکا هشدار می‌دهد و آن‌ها را برچسب گذاری می‌کند؛ اما چنین برچسبی برای اولین بار استفاده شده است.

ارسال نظر