اپل برای بهبود داده‌های دستیار صوتی Siri یک استارتاپ هوش مصنوعی خرید

رسانه کلیک - تلاش‌های اپل برای دستیابی به سیستم‌های هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد خود ادامه دارد. این شرکت به تازگی روی استارتاپ Inductiv که در زمینه تصحیح داده‌ها با استفاده از هوش مصنوعی کار می‌کند سرمایه‌گذاری کرده است.

اپل برای بهبود داده‌های دستیار صوتی Siri یک استارتاپ هوش مصنوعی خرید

اپل سعی دارد به کمک یادگیری ماشین عملکرد نرم‌افزارهای خود را بهبود دهد. به عنوان مثال از ویژگی‌های Inductiv برای پایش بهتر اطلاعات دستیار صوتی Siri استفاده خواهد شد.

البته این خبر توسط خود شرکت اپل تایید نشده و شاید بتوان این کار را مربوط به سرمایه‌گذاری‌های کوچک اپل روی استارتاپ‌های کوچک دانست اما به نظر می‌رسد دستیار صوتی Siri بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین به نظر می‌رسد این شرکت روی بهبود عملکرد دستیار صوتی خود و دستیابی به Voysis برای تقویت درک زبان طبیعی متمرکز شده است. با این کار دسترسی به اطلاعات از طریق Siri بهتر شده و داده‌های بهتری به مخاطبان ارائه خواهد شد.

وقتی که اپل جان جیاناندرا مدیر سابق هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرد، پیش‌بینی می‌شد که برنامه‌های مهمی برای توسعه زیرساخت‌های این حوزه داشته باشد. با این سرمایه‌گذاری به تدریج راه برای ورود به این حوزه باز خواهد شد. البته باید به این نکته توجه کرد که Siri رقبایی همچون Alexa یا Google Assistant دارد.

ارسال نظر