آموزش غیرفعال کردن هشدارهای یوتیوب در آیفون و اندروید

رسانه کلیک - اگر شما هم از طرفداران شبکه اجتماعی یوتیوب هستید، حتماً کانال‌های زیادی را در آن دنبال می‌کنید. اما یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما با آن سر و کار داریم هشدارهای وقت و بی‌وقت یوتیوب در مورد آپلود ویدیوی جدید در یکی از این کانال‌ها است. در این مطلب به نحوه غیرفعال کردن هشدارهای یوتیوب در اندروید و iOS می‌پردازیم.

آموزش غیرفعال کردن هشدارهای یوتیوب در آیفون و اندروید

غیرفعال کردن هشدارهای یوتیوب در آیفون و آی پد

اگرچه امکان غیرفعال کردن هشدارهای یوتیوب روی گوشی‌های آیفون و تبلت‌های آی پد وجود دارد اما در اپلیکیشن یوتیوب که روی این دستگاه‌ها نصب می‌شود می‌توانید هشدار را برای برخی از کانال‌های یوتیوب فعال و برای برخی دیگر غیرفعال کنید.

برای این کار ابتدا اپلیکیشن یوتیوب را باز کنید. سپس روی آیکون حساب کاربری خود که در گوشه سمت راست منوهای یوتیوب است کلیک کنید.

هشدارهای یوتیوب در منوی باز شده روی گزینه setting کلیک کنید.

هشدارهای یوتیوب در منوی تنظیمات یا setting روی گزینه Notification یا هشدار کلیک کنید. فهرست کانال‌هایی که روی یوتیوب دنبال می‌کنید برای شما نمایش داده می‌شود. در این فهرست هشدار هر کانالی را که می‌خواهید می‌توانید فعال یا غیرفعال کنید. برای این کار کافی است دکمه لغزنده کنار کانال را به حالت آبی در بیاورید.

youtube notifications اگر بخواهید هشدارها فقط یک بار در روز برای شما نمایش داده شود می‌توانید به پایین پنجره باز شده بروید و روی گزینه Schedulef Digest کلیک کنید و در آن دکمه لغزنده را به حالت آبی در بیاورید.

هشدارهای یوتیوب به محض اعمال تغییرات، پیش‌فرض اپلیکیشن به تنظیمات شما تغییر می‌کند . برای بازگشت به صفحه اصلی اپلیکیشن یوتیوب روی فلش بازگشت کلیک کنید.

غیرفعال کردن هشدارهای یوتیوب در اندروید

هشدارهای یوتیوب را هم می‌توانید مستقیماً در بخش هشدارها در اندروید و یا روی اپلیکیشن یوتیوب غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن مستقیم هشدارها در اندروید در قسمت تنظیمات روی هشدارها کلیک کنید و هشدار یوتیوب را غیرفعال کنید.

اما اگر می‌خواهید این کار را از طریق اپلیکیشن یوتیوب انجام دهید باید مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا وارد اپلیکیشن یوتیوب بشوید و روی آیکون حساب کاربری در گوشه سمت راست منوهای یوتیوب کلیک کنید.

youtube notifications در منوی باز شده روی گزینه تنظیمات یا setting کلیک کنید.

هشدارهای یوتیوب در پنجره باز شده روی گزینه هشدارها یا notification کلیک کنید. فهرستی از کانال‌هایی که در شبکه اجتماعی یوتیوب دنبال می‌کنید برای شما نمایش داده می‌شود. برای غیرفعال کردن هشدارهای هر کانال دکمه لغزنده را به حالت خاکستری در بیاورید.

خوشبختانه در اپلیکیشن یوتیوب روی سیستم‌عامل اندورید قابلیت زمان بندی هشدارها مانند آیفون و آی پد وجود دارد. برای زمان‌بندی هشدارها دکمه لغزنده در کنار گزینه Scheduled digest را به حالت آبی در بیاورید.

youtube notifications می‌توانید هشدارهای دیگری را نیز غیرفعال کنید. مثل هشدار برای ویدیوهای پیشنهادی یا هشدار در مورد فعالیت‌های شما در یوتیوب. برای این کار کافی است دکمه لغزنده در کنار هر گزینه را به حالت خاکستری تغییر دهید.

ارسال نظر