مزایده دامنه ‌های اینترنتی، قلب تپنده کسب و کار آنلاین

رسانه کلیک - وبسایت مزایده دامنه مثل مشاور املاک برای آدرس سایت‌ها می‌باشد. یک نفر دنبال خانه یا همان دامنه می‌گردد و یک نفر هم قصد فروش دارد. اما پل ارتباطی بین این دو نفر چیست؟

مزایده دامنه ‌های اینترنتی، قلب تپنده کسب و کار آنلاین

وبسایت‌هایی در سراسر دنیا وجود دارند که در آن خریداران و فروشندگان دامنه به طور مستقیم می‌توانند پیشنهادات یک دیگر را ببینند و اقدام به خرید و فروش آدرس‌های اینترنتی کنند.

درست است، مدت‌هاست که در کشورهای خارجی مزایده دامنه رواج دارد. اما با آنکه چند سالی است کسب و کار اینترنتی در ایران رونق گرفته، جای خالی یک وبسایت مناسب و قابل اطمینان که خرید و فروش دامنه را برای مخاطبان راحت کند حس می‌شد. خوشبختانه این مشکل حل شده و نام پلتفرمی را ایجاد کرده است تا نقطه اتصال بین خریدار و فروشنده دامنه باشد.

مزایده دامنه های اینترنتی در نام

وبسایت مزایده دامنه نام، یک پلتفرم یا بستر اینترنتی برای بازاریابی یا خرید آسان و مقرون به صرفه دامنه‌هاست. نام‌های دامنه‌‌های مختلفی برای خرید و فروش دامنه وجود دارند و بسته به ویژگی‌هایی که دارند قیمت گذاری می‌شوند.

فروشندگان دامنه‌های متنوعی را در این وبسایت به مزایده می‌گذارند. سپس " نام" اقدامات لازم برای تبیلغات و بازاریابی موثر را شروع می‌کنند. اینگونه، مشتری‌ها و به طور کلی افرادی که پتانسیل خرید دامنه خاصی را داشته باشند به این وبسایت می‌آیند و در مزایده شرکت می‌کنند.

مراحل مزایده آنلاین هم بسیار ساده است: فرقی نمی‌کند قصد فروش داشته باشید یا خرید. ابتدا یک حساب کاربری در وبسایت ایجاد می‌کنید. آنگاه، اطلاعات مربوط به دامنه، یعنی قیمت پایه و زمان و غیره را تعیین می‌کنید. بعد از تایید کارشناسان مزایده آغاز می‌شود. سپس پیشنهادات مختلفی از سوی خریداران ثبت می‌شود.

اهمیت نام دامنه ها

فرض کنید قرار است برای کسب و کار خود یک دفتر کار یا شرکت اجاره کنید. اولین فاکتوری که برای شما اهمیت دارد چیست؟ درست است، دسترسی. دوست دارید محل کار سرراست باشد و یک مسیر عالی داشته باشد تا به راحتی پیدا شود. اما چرا سر راست بودن اهمیت دارد؟ برای اینکه جای شما در ذهن مشتری حک شود و مخاطبان احتمالی هم قبل از دیگر رقبا سریعا به یاد شما بیفتند. شما نمی‌خواهید مشتریان از کوچه پس‌کوچه‌های سختی عبور کنند تا به شما برسند یا به زحمت آدرس شما را به خاطر بیاورند.

نام دامنه اینترنتی تجارت شما هم مثل آدرس فیزیکی باید سرراست و به‌خاطرماندنی باشد. وقتی کسب و کار خود را از حالت محلی خارج کرده و وارد دنیای شلوغ اینترنت می‌شوید اهمیت رند بودن آدرس چندبرابر می‌شود، آن هم به این دلیل که رقیب‌های شما بیشتر شده‌اند. حتی اگر برای کسب و کار خودتان هم به نام دامنه خاصی نیاز ندارید، می‌توانید آن را بخرید و در زمان مناسب آن را به دست هر خریداری که دوست دارید برسانید. شاید هم قبلا دامنه‌ای را خریده بودید و دیگر به آن نیاز ندارید. می‌توانید دامنه‌تان را به مزایده بگذارید.

شرکت در مزایده خرید و فروش دامنه بهترین آدرس‌ها را برای انتخاب به شما ارائه می‌دهد. و همانطور که اشاره شد، این امکان برای شما فراهم می‌آید تا دامنه‌‌های رند و گیرایی که دارید را به مناسب‌ترین خریدار و به بهترین قیمت ممکن بفروشید. دیگر به یک یا چند محله جغرافیایی محدود نیستید. در مزایده‌های نام با فروشندگان و خریدارانی از سراسر دنیا در ارتباط خواهید بود.

شکوفایی تجارت آنلاین به این معناست که بازاریابان و کاسبان اینترنتی به دنبال راهی هستند تا توجه مخاطب را بهتر جلب کنند. یکی از این روش‌ها داشتن یک نام کوتاه ولی جذاب است که مخاطبین و مشتری‌ها را به سمت وبسایت خاصی هدایت کند. طوری که مشتاقانه آن را به دیگران معرفی کنند و به این راحتی‌ها هم از ذهنشان پاک نشود. رواج سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو هم باعث شده بازار دامنه‌ها داغ‌تر شود. به همین خاطر، همه به دنبال اسم‌های خاص، منحصر به فرد، و زیبایی برای دامنه‌ها هستند. و در نتیجه، خرید و فروش نام دامنه و برندهای آنلاین به کسب و کار پررونقی تبدیل شده است.

مزایای مزایده !

در روش‌های سنتی خرید یا فروش دامنه، شما کنترل چندانی بر روی قیمت‌ها ندارید. ممکن است یک فروشنده قصد داشته باشد دامنه‌های گمنامی را به شما بفروشد. تعداد دامنه‌های پیشنهادی آنها محدود است و حتی ممکن است از بهترین روش‌ها و ابزارها برای یافتن دامنه مناسب بهره‌مند نباشند. اگر مراقب نباشید، ممکن است برای یک دامنه نامناسب مبلغ زیادی را از شما دریافت کنند. پیدا کردن خریدار هم البته کار ساده‌ای نیست و مستلزم تبلیغات فراوان است.

در وبسایت مزایده دامنه نه تنها نام های متنوع با قیمت‌های مختلف برای خرید در دسترس شما قرار دارند؛ همچنین می‌توانید دامنه‌ خود را به فروش گذاشته و آن را به مشتری بفروشید. هر دوی این تراکنش‌ها طی فرآیندهایی امن و به دور از تقلب یا کلاهبرداری صورت می‌گیرند.

شاید هم ممکن است حس کنید که بسیاری از ایده‌های مناسب از قبل برداشته شده‌اند. اما در یک وبسایت مزایده شما با ایده‌های جدید و نام‌های گوناگونی آشنا می‌شوید که الهام‌بخش تجارت شما می‌شوند. شما می‌توانید دامنه‌هایی شبیه یا حتی بهتر از آنچه در نظر داشتید را پیدا کنید.

نام وبسایتی است که :

  • خرید و فروش دامنه را برای شما به تجربه‌ای آسان‌ و رضایت‌بخش تبدیل می‌کند.
  • بستر امنی برای مزایده دامنه و تراکنش‌های مربوط به خرید، فروش و انتقال ایجاد می‌کند.
  • فرآیند انتقال دامنه در آن ساده و بی دردسر است.
  • دامنه شما را به طور فراگیر تبلیغ کرده و بازاریابی ثمربخشی در جهت دعوت مشتریان انجام می‌دهد.
  • مقرون به صرفه است و از شما کمیسیون یا تعرفه‌های بالا و غیرمنطقی دریافت نمی‌کند.
  • مانع از دسترسی کلاهبرداران و متقلبان می‌شود و حساب متخلفین را مسدود می‌کند.
  • دامنه‌های گوناگون و جذابی برای کسب و کارها و نیازهای مختلف در آن به مزایده گذاشته می‌شوند.
  • ثبت نام و رابط کاربری ساده‌ای دارد و لازم نیست برای شرکت در مزایده از مراحل پیچیده‌ای عبور کنید.

منبع: وبسایت نام

ارسال نظر