قرارداد همکاری میان «تپ‌سی» و شهرداری تهران امضا شد

رسانه کلیک - با ابلاغ دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزارت کشور، نخستین قرارداد همکاری بین «تپ‌سی» و معاونت حمل‌ونقل و ترافیک منعقد شد

قرارداد همکاری میان «تپ‌سی» و شهرداری تهران امضا شد

بر اساس این خبر که خبرگزاری فارس منتشر کرده، از این‌ پس فعالیت تپ‌سی در پایتخت به‌طور قانونی رسمیت می‌یابد.

محسن پورسیدآقایى، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران پس از امضای این قرارداد با اشاره به ابلاغ رسمی دستورالعمل نظارت بر فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر از سوی وزیر کشور و وزیر صمت اظهار داشت: «بر اساس این دستورالعمل، تاکسی‌های اینترنتی برای اولین بار ضوابط روشنی به لحاظ سن فرسودگی، میزان آلایندگی و ملاحظات ترافیکی خواهند داشت، به‌طوری‌که دوره تمدید معاینه فنی برای خودروهای پرتردد، مشابه خودروهای حمل‌ونقل عمومی خواهد بود و الزام رعایت سن فرسودگی نیز به‌تدریج و در طول چهار سال به وضعیت نظیر تاکسی‌ها خواهد رسید.»

به گفته معاون شهردار تهران، علاوه بر شرایط عمومی راننده و خودرو همچون دارا بودن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر و همخوانی پلاک خودرو با استان محل خدمت، ثبت‌نام خودروهای پلاک «ت» (تاکسی‌ها) در شرکت‌های حمل‌ونقل اینترنتی نیز منوط به رعایت ضوابط اعلامی از سوی سازمان تاکسیرانی شده است.

پورسیدآقایى تاکید کرد: «اجرای این دستورالعمل گام مهمی در مسیر ضابطه‌مند شدن فعالیت تاکسی‌های اینترنتی است.»

معاون شهردار تهران در پایان از همه افرادی که در این دو سال در دولت و بخش خصوصی برای نتیجه دادن گفت‌وگو و مذاکره درباره موضوع قانون‌مندی تاکسی‌های اینترنتی تلاش کردند، تشکر و ابراز امیدواری کرد که خیروبرکت این قانون‌مندی به همه مردم برسد.

انتشار چنین خبری اذهان عمومی را به سمت خبری که روزهاست جنجال برپا کرده، سوق می دهد. در زمان صدور ابلاغیه دستورالعمل نطارت بر تاکسی‌های اینترنتی، میلاد منشی‌پور موافقت خود را طی توییتی اعلام کرده بود. این در حالی بود که علاقبند، مدیر عامل اسنپ مخالف صد در صدی این دستورالعمل بود. به اعتقاد برخی، موافقت منشی‌پور به موضوعی که امروز از آن پرده برداری شد بر می‌گردد. در حالی که مدیر عامل اسنپ همچنان بر مخالفتش پافشاری می کند و پیگیر ماجراست، خبر انعقاد قراداد تپسی به گوش می‌رسد. ظاهرا موضع‌های متفاوت آثار متفاوتی برجای گذاشته است.

باید منتظر ماند و دید این قرارداد چه واکنش‌هایی در پی خواهد داشت.

ارسال نظر