صفر شدن تعرفه مکالمات در اربعین

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: «می‌خواهیم با مذاکره با عراق در ایام اربعین تعرفه مکالمات میان دو کشور را همچون ویزا به صفر برسانیم.»

صفر شدن تعرفه مکالمات در اربعین

محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: «تهیه و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی برعهده اپراتورهای عراقی است. همچنین تیم مذاکراتی ما هفته آینده پس از تاسوعا و عاشورا عازم عراق خواهند شد تا پیگیر موضوعات شوند.»

وزیر جوان ادامه داد: «البته حدود یک ماه پیش وزیر عراق سفری به ایران داشت که در آن سفر مذاکراتی را انجام دادیم. پیشنهاد مشخص ما این بود که در ایام اربعین تعرفه مکالمات میان دو کشور را همچون ویزا به صفر برسانیم. سیگنال‌های اولیه مثبت است اما تا روی کاغذ بیاوریم، باید این مذاکرات ادامه داشته باشد تا بتوانیم به نتیجه برسیم. بحث بهبود مسیر ارتباطی و توسعه شبکه مدنظر بوده است، البته سال پیش نسبت به سال های گذشته بهتر شده است.»

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی در خصوص تحریم حوزه صنعت فضایی ایران، گفت «می‌گفتند شخصی رفت گواهینامه بگیرد و مرتبا امتحان می‌داد و قبول نمی‌کردند و سپس سوار ماشین شد و پلیس گفت گواهینامه؟ او نیز گفت مگر گواهینامه دادی که می‌خواهی؟ حال امروز آمریکایی‌ها در عرصه صنعت فضایی چه چیزی به ما داده بودند که حالا بخواهند ما را تحریم کنند؟ این تحریم‌ها به درد خودشان می‌خورد.»

ارسال نظر