چرا اینوتکس در دل الکامپ جای نمی گیرد؟

رسانه کلیک - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نشست خبری این سازمان در الکامپ 98 به سوالات تعداد زیادی از خبرنگاران پاسخ داد.

چرا اینوتکس در دل الکامپ جای نمی گیرد؟

«محمدباقر اثنی عشری» در نشست خبری الکامپ با اشاره به اینکه این سازمان بزرگترین تشکل خصوصی کشور است و بیش از هفده هزار عضو داد، گفت: «در شرایط اقتصادی نابسامان، نمایشگاه الکامپ امسال؛ بزرگتر از پارسال برگزار شده است. علی‌رغم افزایش هزینه‌ها نسبت به سال گذشته و دو تا سه برابر شدن هزینه‌ها، سازمان نصر هزینه های مشارکت را افزایش نداده و هزینه‌ها تقریبا همانند تعرفه سال گذشته باقی مانده است.»

اثنی عشری با اشاره به این موضوع که استارتاپ ها حدود 25 درصد از نمایشگاه را تشکیل داده اند، افزود: «بخش الکام استارز از بخش‌های زیان ‌ده نمایشگاه برای ماست. هزینه‌های برگزاری و برپایی سالن آنها از هزینه شرکت‌های بزرگ تامین می‌شود. با وجود اینکه این بخش از بخش‌های پربازدید است، اما امکان جداسازی آن وجود ندارد. جدا از مبحث هزینه ها؛ شرکت‌های بزرگ و استارتاپ ها در کنار هم یک زیست بوم موفق را تشکیل می‌دهند و هر دو اهرم و مکمل یکدیگرند. در این راستا علاقه مندیم از توان‌های شرکت‌های بزرگ برای توسعه شرکت‌های کوچک استفاده کنیم و این کار با جداسازی محقق نخواهد شد.»

او در پاسخ به خبرنگار کلیک در رابطه با این سوال که با وجود اینکه الکامپ 22 سالن دارد، نمایشگاه اینوتکس که 2 سالن بیشتر ندارد و سه هفته قبل از این نمایشگاه برپا شده بود را در دل خود جای نمی دهد؟ و آیا برای همکاری با اینوتکس برنامه ای دارند؟ گفت: «فقط نمایشگاه ایتونکس نیست و تلکام هم جزیی از همین نمایشگاه هاست. سرفصل های این نمایشگاه ها و برگزار کنندگان نیز متفاوتند، اما واقعیت اینجاست که آی تی روزبه‌روز گسترش پیدا می کند و هر روز فصل های مشترک بین این سه نمایشگاه بیشتر و بیشتر می شود. بنابر تکامل این اوصاف ما محدودیتی در زمینه همکاری مشترک نداریم.»

حیدری، مدیر اجرایی الکامپ در تکمیل صحبت های رییس سازمان نظام صنفی افزود: «ما هیچ رقابتی با هیچ نمایشگاهی نداریم. معتقدیم برای ارایه سرویس و خدمات بهتر برای متقاضیان باید متمرکز شده و کنار هم باشیم. امسال نیز در نامه ای به مسئولین اینوتکس عنوان کردیم که دو نمایشگاه همزمان غیر از این که توان استارتاپ ها را کم کند، هیچ سودی برای استارتاپ ها ندارد اما پاسخی دریافت نکردیم.»

نمایشگاه الکامپ امسال از 27 الی 30 تیرماه در محل دائمی نمایشگا‌ه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد و بازدیدکنندگان می‌توانند با کد elecomp2019 از تخفیف ۴۰ درصدی برای مسیر رفت و برگشت خود با سرویس حمل و نقل هوشمند اسنپ استفاده کنند. پارکینگی در درب شمالی نمایشگاه برای ماشین های اسنپ تدارک دیده شده است.

ارسال نظر