«همه جا در دسترس» شعار وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید به اینکه زبان هنر برای ارائه گزارش به مردم بهترین زبان است، گفت: در نمایشگاه عکس « همه جا در دسترس» گزارش عملکرد وزارت ارتباطات از قاب هنرمندانه عکاسان کشور ارائه شد.

«همه جا در دسترس» شعار وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم

به گزارش کلیک به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین پایانی مسابقه عکس «همه جا در دسترس» با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری این جشنواره گزارش خدمات ارائه شده به مردم است، گفت: زبانی بهتر از زبان هنر برای ارائه گزارش اقدامات انجام شده به مردم وجود ندارد و این گزارش از طریق قاب دوربین عکاسان هنرمند کشور انجام شد.

وی با تقدیر از وزرای پیشین ارتباطات از ابتدای انقلاب تاکنون، افزود: در یک سال گذشته تلاش کردیم که هر آنچه که از گذشتگان به ما رسیده است را به خوبی پیش ببریم و هم اکنون در 1242 شهر کشور به طور صددرصد خدمات پهن باند ارائه می شود و در روستاها و مناطق محروم نیز با ضریب نفوذ 54 درصد ارتباطات است.

آذری جهرمی ادامه داد: یکی از اهداف این مسابقه استفاده از هنر برای ترویج کاربردهای فناوری اطلاعات است.

وی افزود: فناوری اطلاعات در دنیا باعث تحول دیجیتال شده است و ما نیز برای رسیدن به ایران دیجیتال فناوری اطلاعات را در همه عرصه ها پیگیری می کنیم.

آذری جهرمی تصریح کرد: ظرفیتی بالاتر از ظرفیت هنر برای معرفی و فرهنگسازی زیرساخت ها و کاربردهای فناوری اطلاعات وجود ندارد و می توانیم با دید تیزبین، نگاه هنری و لطیف این مسیر را به پیش ببریم.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در بهتر ارائه کردن گزارش اقدامات انجام شده، افزود: باید از ظرفیت بی نظیر اهالی هنر و فرهنگ کشور برای فرهنگ سازی و گزارش عملکرد در این حوزه استفاده کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نشستی که مدتی پیش با طنزپردازان داشته است، خاطر نشان کرد: در این نشست طنزپردازان نکات خوبی را با کلام انتقادی و طنز مطرح کردند که ظرایفی در آن وجود داشت که ما تاکنون کمتر متوجه این نکات شده بودیم و این از ویژگی های زبان گویای هنر است که مشکلات را طوری مطرح می کند که بهتر درک و فهمیده شود.

وی با اشاره به سفرهای استانی خودش دریک سال گذشته، افزود: در این سفرها در جاده هایی تردد کردیم که دارای ارتباط نبودند و به همین علت بسیاری از هموطنان جان خود را به دلیل عدم دسترسی به امداد از دست داده اند و این نشان می دهد که در دنیای امروز زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه به عنوان وزارت ارتباطات ایجاد ارتباطات با کیفیت در تمام کشور را وظیفه خود می دانیم، تصریح کرد: البته برخی افراد ایجاد ارتباط در کل کشور را ناصواب می دانند اما باید تمام جوانب این کار دیده شود و تلاش کنیم با کمک یکدیگر نکات مثبت توسعه ارتباطات را افزایش دهیم و تبعات منفی آن را کم کنیم.

وی با تاکید به اینکه خدمات نیز باید جدا از ارتباطات به روستاها و مناطق محروم ارائه شود، افزود: در یک سال گذشته در 1250 روستا خودپرداز نصب شده است که روستاییان بسیاری بدون اینکه کیلومترها تردد کنند خدمات مالی مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه «همه جا و همه وقت در دسترس» شعار وزارت ارتباطات در دولت است،گفت: از برنامه های ووزارت ارتباطات در دسترس بودن و استفاده همه مردم از فناوری اطلاعات است که این کار بخشی از حقوق شهروندی نیز محسوب می شود.

شایان ذکر است؛ پیش از این در مراسمی که در دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد مقدس برگزار شده بود، رسماً اعلام شد که تمام شهرهای کشور به اینترنت همراه نسل سوم و چهارم همراه اول متصل شدند.

ارسال نظر