اتصال تمام مدارس روستایی به اینترنت و تلفن تا پایان سال

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه نگاه ویژه‌ ای به هوشمندسازی مدارس داریم، گفت: تا پایان سال همه مدارس در مناطق روستایی به اینترنت و تلفن متصل می‌ شود.

اتصال تمام مدارس روستایی به اینترنت و تلفن تا پایان سال

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ محمدجواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در نشست فعالان اجتماعی، نخبگان و روحانیون اهل سنت عسلویه عنوان کرد: نگاه ویژه‌ ای به هوشمندسازی مدارس داریم و باید همه تجهیزات صوتی و تصویری داشته باشد.

وی با اشاره به اتصال مدارس به اینترنت و تلفن اظهار کرد: قانون تکلیف کرده است برای جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر رایگان انجام خواهیم داد تا پایان امسال همه مدارس در مناطق روستایی به اینترنت و تلفن متصل می‌ شود.

وزیر ارتباطات افزود: قول می‌ دهم تا سه ماه دیگر مشکل تلفن ثابت در عسلویه حل شود و شاهد هیچ درخواست تلفن ثابتی نخواهیم بود.

آذری جهرمی ادامه داد: در روستایی که سرعت اینترنت پایین دارند و یا مشکل ‌آنتن‌ دهی و پوشش خطوط ارتباطات دارند تا سه ماه دیگر رفع می‌ شود، همچنین پوشش بین راهی هم رفع خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش برای بهبود وضعیت ارتباطی در استان بوشهر، اضافه کرد: زیرساخت‌ های ارتباطی در استان بوشهر توسعه می‌ یابد.

وزیر ارتباطات اظهار داشت: شرکت‌ ها باید ۵۰ درصد از نیروهای خدماتی و ۱۰۰ درصد از مدیران بومی استفاده کند. موضوع آلودگی هوا قبل اینکه به عسلویه بیایم با دوستان محیط زیست، به معضلات این آلودگی اشاره کردیم.

قاعدتا راه حل وجود دارد ولی در حوضه فعالیت من نیست. این موضوع را حتما در جلسه هیئت دولت بیان می کنم.

آذری جهرمی با بیان اینکه سرعت پهنای باند اینترنت نسل چهارم ۲۰ مگابایت در استان و در شهرستان عسلویه ۲۵ مگابایت است و بیشتر از میانگین استان است، گفت: با اینکه این استان کمبود داشته ولی به رتبه هشتم از نظر ارتباطات رسیده است.

وی با بیان اینکه به بوشهر نگاه ویژه داریم، خاطرنشان کرد: برای از بین رفتن مشکلات سایتی و اختلاط سریع ورود می‌ کنیم ولی بخاطر مشکلاتی که برای صادر شدن مجوز وجود دارد با مشکلاتی روبرو هستیم. برای تردد در منطقه ویژه و صادر شدن مجوز مشکل داریم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: همچنین برای تملک و دسترسی به اراضی برای نصب امکانات با مشکل مواجهیم، اگر مشکل زمین‌ ها حل شود، امکانات بهتری ارایه می‌ دهیم.

آذری جهرمی یادآور شد: اداره پست عسلویه تا پایان سال مستقر خواهد شد، همچنین مشکلات اداره مخابرات با بررسی زیرساخت‌ ها و موارد مورد نیازها، با مستقل شدن حل خواهد شد.

ارسال نظر