سرقت اطلاعات 15 میلیون کارت اعتباری از بانک های سراسر جهان

رسانه کلیک - مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نسبت به سرقت اطلاعات میلیون ها کارت اعتباری از طریق نفوذ به شبکه های بانکی و ATM در سراسر جهان توسط یک گروه سایبری هشدار داد.

سرقت اطلاعات 15 میلیون کارت اعتباری از بانک های سراسر جهان

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ سه عضو از یکی از بزرگترین گروه‌ های جرایم سایبری در جهان که بیش از یک میلیارد یورو از بانک‌ های سراسر جهان طی پنج سال گذشته سرقت کرده‌ اند، به اتهام ۲۶ جرم محکوم شده‌ اند.

به نظر می‌ رسد که این سه مظنون عضو یک گروه سایبری با نام FIN۷ هستند. این گروه هکری که از بدافزارهای Carbanak و Cobalt استفاده می‌ کردند، در ماه‌ های ژانویه و ژوئن سال گذشته در اروپا دستگیر شدند.

براساس اطلاعیه مطبوعاتی منتشر شده، مظنونان اطلاعات بیش از ۱۵ میلیون کارت اعتباری را از بیش از ۶۵۰۰ ایستگاه پایانه در ۳۶۰۰ کسب و کار با استفاده از بدافزارهایی که از طریق ایمیل‌ های فیشینگ ارسال می کردند، به سرقت برده‌ اند.

براساس اطلاعاتی که اولین بار توسط آزمایشگاه امنیتی کسپرسکی روسیه در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، FIN۷ تقریبا پنج سال قبل فعالیت خود را با اجرای چندین حمله بدافزاری با استفاده از Anunak و Carbanak برای نفوذ به بانک‌ ها و شبکه‌ های ATM در سراسر جهان آغاز کرد که از این طریق، اطلاعات میلیون ها کارت اعتباری را به سرقت بردند.

به گفته مقامات اروپایی، این گروه مجرم سایبری یک تروجان بانکی پیشرفته به نام Cobalt را توسعه دادند، که بر اساس نرم‌ افزار تست نفوذ Cobalt Strike که تا سال ۲۰۱۶ در حال استفاده بود، توسعه داده شد.

برای نفوذ به شبکه‌ های بانکی، FIN۷ ایمیل‌ های فیشینگ را به صدها کارمند در بانک‌ های مختلف ارسال کرد که در صورت باز شدن، رایانه را با بدافزار Carbanak آلوده می‌ کرد و امکان انتقال پول از بانک‌ ها به حساب‌ های جعلی یا دستگاه‌ های خودپرداز تحت نظارت خود را فراهم می‌ کرد.

در اوایل سال ۲۰۱۷ نیز FIN۷ از برخی سرویس‌ های گوگل برای کنترل ارتباطات سرور C&C و نظارت و کنترل سیستم‌ های قربانیان سو استفاده کرده است.

ارسال نظر