ضرر مخابرات از ابطال اخذ آبونمان از تلفن‌ ثابت توسط دیوان عدالت/ حکم تجدیدنظر شود

رسانه کلیک - دبیر هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران به دلیل ضرر مالی مخابرات از ابطال اخذ آبونمان از خطوط تلفن ثابت توسط دیوان عدالت اداری، خواستار تجدید نظر در رای دیوان شد.

ضرر مخابرات از ابطال اخذ آبونمان از تلفن‌ ثابت توسط دیوان عدالت/ حکم تجدیدنظر شود

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ فرامرز رستگار دبیر هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران در نامه ای به محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در موضوع ابطال مصوبه اخذ آبونمان از خطوط تلفن ثابت توسط دیوان عدالت اداری از شرکت مخابرات بابت ضرر مالی دفاع کرده و خواستار تلاش برای تجدید نظر در رای دیوان شد.

در این نامه آمده: شرکت‌ های عضو این سندیکا که از اصلی‌ ترین شرکت‌ های زنجیره تأمین شرکت مخابرات ایران هستند، از برنامه توسعه، فناوری های لازم، میزان سرمایه‌ گذاری و همچنین درآمدهای شرکت مذکور اطلاع کامل دارند.

عدم تناسب درآمد با هزینه‌ ها موجب کندی فراوان در نوسازی و توسعه شبکه مخابرات کشور گردیده که اثرات نامطلوب آن در صورت عدم اقدام فوری، به زودی نمایان خواهد گردید.

عمده هزینه شرکت مخابرات ایران مربوط به هزینه پرسنلی است (تورم نیروی انسانی) ولی هیچگاه به مدیران شرکت مذکور پس از خصوصی‌ سازی فرصت تعدیل نیروی انسانی داده نشده و حتی حفظ نیروهای پیمانی نیز به آن شرکت تکلیف می‌ شود.

بخش بزرگ دیگری از هزینه‌ ها هم مربوط به نگهداری است و دلیل آن فرسوده بودن تجهیزات شبکه است که نیاز به نوسازی و یا تعویض و ارتقاء دارد.

تقویت شرکت مخابرات ایران به عنوان تأمین‌ کننده زیرساخت‌ های ارتباطی شهری و درون استانی، ضمن تأثیرگذاری فراوان بر سرویس‌ دهی سایر اپراتورهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، زمینه رونق کسب و کار در تولید و خدمات فنی حوزه ICT را هم فراهم خواهد نمود.

این سندیکا همواره در مناسبت‌ های مختلف خواستار اصلاح تعرفه‌ های تلفن ثابت برای ایجاد رابطه منطقی بین سرمایه‌ گذاری (CAPEX) و بهره‌ برداری (OPEX) با درآمدها (ARPU) را داشته است و امید دارد با درایت و دوراندیشی جنابعالی هر چه زودتر این مانع توسعه از میان برداشته شود.

در رابطه با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع ابطال مصوبه شماره ۳ جلسه ۱۸۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به دلیل نیاز به مجوز قانونی برای اخذ آبونمان مصوبه مذکور نیز همانگونه که مستحضرید اجرای این رأی ضربه مالی شدیدی را به شرکت مخابرات ایران وارد خواهد نمود.

لذا استدعا داریم دستورات مؤکد برای تنظیم دادخواست تجدیدنظر و رفع این مشکل صادر بفرمائید.

ارسال نظر