حمله اینترنتی به یک شرکت پرداخت آنلاین/ آسیب پذیری روترهای مسیریاب دردسرساز شد

رسانه کلیک - علیرغم هشدار فوری مرکز ماهر درباره آلودگی تعداد زیادی از روترهای مسیریاب در کشور، یک شرکت خدمات پرداخت آنلاین ایرانی هدف حمله اینترنتی قرار گرفت و فعالیت این شرکت دچار وقفه شد.

حمله اینترنتی به یک شرکت پرداخت آنلاین/ آسیب پذیری روترهای مسیریاب دردسرساز شد

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ پس از اینکه مرکز ماهر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، هفته گذشته در هشداری فوری درباره آلودگی تعداد زیادی از روترهای مسیریاب در کشور اطلاع‌ رسانی کرد و از مدیران شبکه خواست سریعا سیستم عامل‌ ها را به روز رسانی کرده و پورت‌ های مدیریت تجهیز بر روی اینترنت را مسدود کنند، اخیرا یک شرکت خدمات پرداخت آنلاین ایرانی هدف حمله اینترنتی قرار گرفت و فعالیت این شرکت برای دقایقی دچار وقفه شد ( آلودگی تعداد زیادی از مسیریاب‌ های شبکه ).

در حالی که هکرها با انتشار اطلاعیه‌ ای مدعی فروش اطلاعات مشتریان این شرکت شده‌ اند، اما مدیران شرکت ادعای سرقت اطلاعات کاربران را رد کردند. مدیر این سایت با انتشار ویدویی توضیح داد، هیچ دسترسی به اطلاعات ایجاد نشده است.

هفته پیش مرکز ماهر اعلام کرده بود: رصد شبکه کشور در روزهای اخیر نشان‌ دهنده حملات گسترده به پورت ۲۳ (telnet) از مبدا روترهای میکروتیک آسیب‌ پذیر آلوده شده در سطح کشور است. آلودگی این روترها عمدتا از طریق آسیب‌ پذیری اشاره شده اخیر (آسیب‌ پذیری پورت ۸۲۹۱ مربوط به سرویس winbox) صورت گرفته است.

مرکز ماهر اعلام کرد که فهرست آدرس‌ های IP روترهای آلوده در ساعات آتی در سامانه تعاملی مرکز ماهر در دسترس اعضا خواهد بود و مدیران شبکه عضو سامانه می‌ توانند ضمن مراجعه به سامانه تعاملی از آلودگی روترهای کاربران خود مطلع شوند.

به منظور حفاظت از روترهای میکروتیک، اکیدا توصیه می‌ شود سریعا به روزرسانی سیستم عامل و مسدودسازی پورت‌ های مدیریت تجهیز بر روی اینترنت اجرا شود.

ارسال نظر