زنان بیش از 48 درصد کاربران اینترنت را تشکیل داده اند

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه 48 درصد کاربران اینترنت در ایران زنان هستند، گفت: زنان 45 درصد استفاده کنندگان از تلفن همراه را تشکیل می دهند.

زنان بیش از 48 درصد کاربران اینترنت را تشکیل داده اند

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمندسازی زنان اظهار کرد: در تحولات تاریخی کمتر اتفاق مهمی را می توان یافت که زنان نقش اساسی در آن نداشته باشند. بانوان همواره کلید حل مسایل بشری بوده اند.

وی اظهار کرد: طیف وسیعی از کارآفرینان و سیاستمداران در سطح جهان را زنان تشکیل می دهند و نمی توان نقش زنان را نادیده گرفت زیرا بانوان رهبران دلسوز جامعه هستند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در وزارت ارتباطان ۱۰ زن به عنوان مدیران ارشد برگزیده شده اند، بیان کرد: در دنیای امروز نمی شود یک موتوره مسیر توسعه را پیمود. امیدواریم تعداد مدیران زن در وزارت ارتباطات بیشتر شود.

آذری جهرمی افزود: عدالت جنسیتی مساله ای برای همه انسان هاست و تقسیم بندی جامعه به مرد و زن جایگاهی ندارد. مسئولیت همگانی ما است که در این راستا تلاش کنیم و فناوری Ict این ظرفیت را فراهم کرده است تا زنان در سرتاسر دنیا از طریق شبکه های اجتماعی به همدلی و تعامل مشغول شوند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت عمومی بانوان در روند اطلاع رسانی و رسانه سبب رفع آسیب های اجتماعی بسیاری می شود، ادامه داد: حضور بانوان یک فرصت است نه تهدید. برای توسعه پایدار بانوان به عنوان کلید حل مسایل فرهنگی و اجتماعی مطرح هستند.

آذری جهرمی اضافه کرد: توانمندسازی بانوان نباید فقط یک شعار باشد بلکه باید به یک حقیقت زنده تبدیل شود.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه مساله بانوان از مساله خانواده جدا نیست، گفت: نمی توان فضای تربیت نسل آینده را فدای توسعه کرد.

وی تصریح کرد: در ایران بیش از ۴۵ درصد استفاده کنندگان از تلفن همراه و ۴۸ درصد کاربران اینترنت زنان هستند. همچنین ۲۳ درصد توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایلی را زنان به خود اختصاص داده اند.

آذری جهرمی یادآور شد: امروز در ایران بسیاری از روستاها و مناطق دورافتاده تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار گرفته اند و طرح های گسترده کارآفرینی مثل طرح نوآفرین و تکاپو در وزارت ارتباطات در حال پیگیری است.

ارسال نظر