نمایش رفع فیلتر توئیتر در اوج مشکلات شرکت‌ها

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت رفع فیلتر توییتر گفت: ما ملاحظاتمان را در مورد رفع فیلتر این شبکه اجتماعی از طریق امضای ۶ عضو دولت و ۲ نماینده مجلس که مربوط به درخواست برای برگزاری جلسه برای بررسی رفع فیلتر می‌ شود، به دادستانی اعلام کردیم. در این راستا ما نامه مجددی به دادستانی داده‌ ایم و دلایل خود را برای برگزاری جلسه در کارگروه فیلترینگ اعلام کرده‌ ایم که تاکنون به این نامه پاسخی داده نشده و ما منتظر پاسخ از جانب دادستانی هستیم

نمایش رفع فیلتر توئیتر در اوج مشکلات شرکت‌ها

در حالی که شرکت‌های بزرگ امسال به دلیل مشکلات اقتصادی در الکامپ حضور نیافتند و غرفه‌های خالی نمای زشتی به الکامپ داده بود، در روز آغازین الکامپ، خبر درخواست رفع فیلتر توئیتر و مشکلات موجود بر سر راه رفع مسدودیت این شبکه اجتماعی در سرخط اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات قرار گرفت.
پس از آنکه خبرگزاری مهر خبر مشکل موجود بر سر رفع فیلتر توئیتر از زبان محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را منعکس کرد، این خبر به سرعت سرخط همه خبرگزاری‌ها قرار گرفت و مشکلات این حوزه را در حاشیه قرار داد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت رفع فیلتر توییتر گفت: ما ملاحظاتمان را در مورد رفع فیلتر این شبکه اجتماعی از طریق امضای ۶ عضو دولت و ۲ نماینده مجلس که مربوط به درخواست برای برگزاری جلسه برای بررسی رفع فیلتر می‌ شود، به دادستانی اعلام کردیم. در این راستا ما نامه مجددی به دادستانی داده‌ ایم و دلایل خود را برای برگزاری جلسه در کارگروه فیلترینگ اعلام کرده‌ ایم که تاکنون به این نامه پاسخی داده نشده و ما منتظر پاسخ از جانب دادستانی هستیم

امسال شرکت‌های بزرگ اینترنت ثابت و سخت افزاری‌ها به دلیل مشکلات‌شان در نمایشگاه الکامپ حاضر نشدند تا فضای الکامپ در گرمترین فصل سال، سردترین دورانش را سپری کند.
مشکلات اقتصادی که شرکت‌های سخت‌افزاری را با مشکلات عدیده روبرو کرده و ادامه حیاتشان را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است، باعث شده در کنار تصمیمات عجولانه رگولاتوری فشار را بر شرکت‌های اینترنتی دو چندان کند و سبب تعدیل نیروی این شرکت‌ها شده است.
در این وضعیت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که باید پیگیر رفع این مشکلات باشد، دغدغه زیادی برای رفع فیلتر توئتیر دارد.
به نظر می‌رسد که برای دولت و وزارت ارتباطات، رفع فیلتر توئیتر بسیار مهم‌تر از بیکارشدن نیروهای متخصص و کاربلد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و در بزرگترین نمایشگاه فناوری اطاعات و ارتباطات ایران نیز موضوع رفع فیلتر را توضیح می‌دهند.

ارسال نظر