بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

رسانه کلیک - نمایشگاه الکامپ با حضور محمدجواد آذری جهرمی افتتاح شد.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

صبح امروز محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همراه با وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونان وزیر فاوا و رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، الکامپ را رسما افتتاح کردند.

بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ در فضایی بالغ بر 27 هزار متر مربع برپا می‌شود. الکام‌استارز، الکام‌ترندز، الکام‌گیمز و الکام‌تاکز از بخش‌های ویژه این رویداد به شمار می‌روند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ گفت: ایجاد مانع و احکام فیلترینگ‌های غیرکارشناسی باعث شده است که کسب و کارهای نوپا نتوانند رشد عادی خود را داشته باشند. به همین دلیل به کسانی که در داخل کشور تلاش می‌کنند به تصور خودشان برای کسب و کارها دست‌انداز ایجاد کنند می‌گویم که جوانان ایرانی با توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایی که دارند، می‌توانند در فضای رقابتی توسعه را رقم بزنند.

وی اضافه کرد: تحول دیجیتال در هر حالت شکل خواهد گرفت و آینده کشور در این مسیر رقم خواهد خورد؛ به همین دلیل نمی‌توان با ایجاد مانع و تلاش برای گرفتن حکم فیلترینگ، در توسعه این بخش دست‌انداز ایجاد کرد.

آذری جهرمی افزود: در حوزه بین‌الملل نیز به آنهایی که تلاش می‌کنند ایران را در بخش فناوری اطلاعات منزوی کنند، این پیام را می‌دهم که جوانان ایرانی پشت هیچ در بسته‌ای نخواهند ماند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ به عنوان مسیری برای رسیدن به تحول دیجیتال در کشور گفت: مسیر پیش گرفته شده از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در الکامپ، مسیر درستی است و حضور پررنگ کسب و کارهای نوپا در این نمایشگاه نشان دهنده این موضوع است.

آذری جهرمی با بیان این که منابع مالی بخش‌های دیگر توسط فناوری اطلاعات جذب می‌شود، گفت: تصویب طرح نوآفرین که قرار بود معضلات کسب و کارهای نوپا را حل کند، در دولت به دلیل برخی چالش‌ها به تاخیر افتاد، اما قول می‌دهم به زودی این طرح تصویب شود تا نظامات بیمه، مالیات و تامین مالی کسب و کارهای نوپا اصلاح شود.

جهرمی با بیان این که نظام اقتصادی دنیا به سمت بهره‌وری در حرکت است و فناوری اطلاعات ابزاری برای تحقق این بهره‌وری است، گفت: چالش‌های مختلف کشور در حوزه آب، قطعی برق، آلودگی هوا، بوروکراسی اداری و مشکلات متعدد در نظام بانکی و اقتصادی با ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات قابل حل است.

وی با اشاره به این که حاکمیت باید حلال مشکلات بخش خصوصی باشد تا آنها بتوانند چالش‌های کشور را حل کرده و توانمندی و خلاقیت‌شان را بروز دهند، اظهار داشت: بعد از ظهر امروز اتفاق مهمی در حوزه توسعه نظام اعتماد عمومی رخ خواهد داد و ما لایحه صیانت از داده‌های شخصی را رونمایی می‌کنیم ( لایحه صیانت از اطلاعات شخصی کاربران امروز رونمایی می‌ شود ).

جهرمی تصریح کرد: این لایحه جزو وعده‌های دولت و یکی از پارامترهای صیانت از حقوق شهروندی است که سبب توسعه کسب و کارهای نوپا و توسعه نظام اعتماد عمومی می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این لایحه مختص به پیام‌رسان‌ها نبوده و تمامی کسب و کارها را شامل می‌شود و ما امیدواریم پس از آن به لایحه کپی‌رایت ورود کنیم.

وی درباره حضور بخش بین‌الملل در الکامپ یادآور شد: امروز شاهد حضور وزیران ارتباطات جمهوری آذربایجان و اندونزی هستیم و همچنین هیات روسی با مدیریت وزیر سابق ارتباطات این کشور فردا از نمایشگاه الکامپ بازدید می‌کنند و این رویداد فرصت خوبی برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود.

ارسال نظر