ارتباط تلفنی 7 مرکز مخابراتی تهران از فردا دچار اختلال می شود

رسانه کلیک - ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات شهید لطیفی، شهید توکلی، رودهن، آبعلی، دماوند، گیلاوند و مشاء تهران برای انجام عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی از فردا (دوشنبه) مختل می شود.

ارتباط تلفنی 7 مرکز مخابراتی تهران از فردا دچار اختلال می شود

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ ارتباط تلفنی مشترکان در مرکز مخابرات شهید لطیفی با پیش شماره های 2293 تا 2298، 2675 و 2691 در محدوده خیابان های مژده، فرعی دوم، سوم و چهارم به مدت 48 ساعت مختل می شود.

در مرکز مخابرات شهید توکلی با پیش شماره های 4450 تا 4459 در محدوده اتوبان کرج، جاده مخصوص کرج، خیابان های جودی، 10 متری ساسان و 10 متری بیستم به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.

ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات رودهن، آبعلی، دماوند، گیلاوند و مشاء از ساعت 24 به مدت 4 ساعت مختل می شود.

در عملیات کابل برگردان کابل های قدیمی و مسی با فیبر نوری تعویض می شود.

انتقال داده با سرعت بیشتر، قیمت ارزان تر، ظرفیت بالاتر، جلوگیری از تداخل هنگام عبور سیگنال های الکتریکی، مصرف پایین برق و پایداری شبکه از مزیت های کابل های فیبر نوری نسبت به کابل های مسی است.

عملیات کابل برگردان به معنی تعویض کابل ها نیست، بلکه به مجموعه تغییرات روی بستر مخابراتی است که سبب قطع ارتباط مشترک می شود.

تازه ترین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشان می دهد شمار تلفن ثابت دایری کشور در پایان سال 1396 به 30 میلیون و 944 هزار و 169 خط رسیده است ( واگذاری تلفن ثابت به مرز 31 میلیون شماره رسید ).

ارسال نظر