ماجرای سواستفاده پسر جوان از نرم افزار جاسوسی و آبروریزی در قطار مشهد-تهران!

رسانه کلیک - پسر جوان که از سر کنجکاوی با یک نرم افزار جاسوسی به تلفن همراه دختر و پسر همکلاسی‌ اش دسترسی پیدا کرده بود، ناخواسته اطلاعات شخصی آنها را روی صفحه مانیتورهای قطار مشهد - تهران فرستاد.

ماجرای سواستفاده پسر جوان از نرم افزار جاسوسی و آبروریزی در قطار مشهد-تهران!

به گزارش کلیک به نقل از مشرق؛ دختر و پسر جوان که قرار بود بزودی با هم ازدواج کنند وقتی متوجه شدند خصوصی‌ ترین پیامک هایشان در معرض دید مسافران قطار قرار گرفته، خواستار پیگیری موضوع شدند. به این ترتیب پرونده‌ ای تشکیل شد و با دستور قاضی تیمی از پلیس فتا خراسان رضوی وارد عمل شدند و پس از اقدامات تخصصی یکی از همکلاسی‌ های آنها به‌ نام «محسن» دستگیر شد.

متهم که هرگز تصور نمی‌ کرد شناسایی شود، در بازجویی‌ ها گفت: در سفری خارجی نرم افزار جدیدی را روی گوشی تلفن همراهم نصب کردم، اما واقعا نمی‌ دانستم این نرم افزار برای جاسوسی به کار می‌ رود. تا پیش از این اتفاق هرگز از آن استفاده نکرده بودم تا اینکه قرار شد به‌ همراه چند نفر از دوستانم و همچنین برخی از استادان دانشگاه با قطار از مشهد به تهران سفر کرده و در یک کنفرانس شرکت کنیم.

محسن ادامه داد: می‌ دانستم که یکی از دوستان هم‌ دانشگاهی‌ ام که او نیز در کوپه ما بود قرار است با یکی از دختران دانشگاه ازدواج کند. آنها در حال تدارک مراسم نامزدی بودند و مدام پیامک‌ های عاطفی و عاشقانه برای هم ارسال می‌ کردند.

همانجا وسوسه شدم و برای تفریح و خنده سعی کردم تا با نرم افزاری که روی گوشی تلفن همراهم نصب بود به پیامک‌ های ارسالی دوستم دسترسی پیدا کنم. به این ترتیب وقتی دوستم به بیرون از کوپه رفت من با این نرم افزار جاسوسی وارد گوشی‌ اش شدم، اما ناگهان پیام‌ های عاشقانه او به‌ صورت بلوتوث روی مانیتورهای قطار پخش شد. من خودم هم با دیدن این صحنه شوکه شده بودم اما جرأت نداشتم که اعتراف کنم. با این اعترافات پرونده تکمیل شده و متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار دادسرا قرار گرفت.

ارسال نظر