ارتباط تلفنی 3 مرکز مخابراتی تهران از فردا مختل می شود

رسانه کلیک - ارتباط تلفنی مشترکان مرکز مخابرات شهید نقابی، شهید فرداسدی و شهید سلیمانی حسن آباد تهران برای انجام عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابلی از فردا (چهارشنبه) مختل می شود.

ارتباط تلفنی 3 مرکز مخابراتی تهران از فردا مختل می شود

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ ارتباط تلفنی مشترکان مرکز مخابرات شهید نقابی با پیش شماره های 3672 و 3673 در محدوده جاده دانشگاه، میدان شهید اردستانی، شهدای اصناف، بلوار شرقی، آهنگران، صنعتگران و میدان تره بار مختل می شود.

در مرکز مخابرات شهید فرداسدی با پیش شماره های 6600 تا 6608، 6615 و 6619 در محدوده خیابان های تیموری (سهرورد شرقی)، آزادی، بهبودی و باغبان اختلال در ارتباط تلفنی ایجاد می شود.

ارتباط تلفنی در محدوده مرکز مخابرات شهید سلیمانی حسن آباد با پیش شماره های 56221 تا 56229 به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.

در عملیات کابل برگردان، کابل های قدیمی و مسی با فیبر نوری تعویض می شود.

انتقال داده با سرعت بیشتر، قیمت ارزان تر، ظرفیت بالاتر، جلوگیری از تداخل هنگام عبور سیگنال های الکتریکی، مصرف پایین برق و پایداری شبکه از مزیت های کابل های فیبر نوری نسبت به کابل های مسی است.

البته کابل برگردان همیشه به معنی تعویض کابل ها نیست، بلکه به مجموعه تغییرات روی بستر مخابراتی که سبب قطع ارتباط مشترک شود نیز گفته می شود.

تازه ترین گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نشان می دهد شمار خطوط تلفن ثابت دایری کشور در پایان سال 1396 به 30 میلیون و 944 هزار و 169 مورد رسیده است ( واگذاری تلفن ثابت به مرز 31 میلیون شماره رسید ).

ارسال نظر