گزارش تماس های مزاحم یکی از جالب ترین امکانات سیستم عامل iOS 12

رسانه کلیک - نسخه آزمایشی سیستم عامل iOS 12 مدتی است که منتشر شده و از جمله قابلیت های آن می توان به امکان گزارش تماس های مزاحم اشاره کرد.

گزارش تماس های مزاحم یکی از جالب ترین امکانات سیستم عامل iOS 12

اپل در کنفرانس WWDC 2018 که چهاردهم خرداد برگزار شد، پلتفرم های جدید خود را معرفی کرد. این سیستم های عامل به شرح زیر است:

  • iOS 12
  • macOS 10.14
  • watchOS 5
  • tvOS 12

سیستم عامل آی او اس 12 با اینکه تغییرات ظاهری چندان زیادی به خود ندیده، اما ویژگی های جالب و جذابی به آن اضافه شده است که یکی از این موارد امکان گزارش تماس های مزاحم است. اپل تصمیم گرفته تا اکسنشن مربوط به این قابلیت را در اختیار توسعه دهندگان نیز بگذارد و به این ترتیب سازندگان اپلیکیشن های مختلف نیز می توانند این ویژگی را در اپلیکیشن های خود قرار دهند.

امکان گزارش تماس های مزاحم ابتدا از طریق اپلیکیشن Settings فعال می شود و به محض اکتیو شدن، شما می توانید با کشیدن انگشت به سمت چپ روی تماس های مزاحم، گزینه Report را انتخاب کنید. بد نیست بدانید که چنین عملیاتی در اپلیکیشن Messages نیز امکان پذیر است و پیام های ناشناس و مزاحم را می توانید از این طریق گزارش کنید.

اپل در توضیحات سیستم عامل آی او اس 12 در مورد این ویژگی چنین گفته است:

کاربران به محض باز کردن اپلیکیشن Phone و ورود به تب Recents، می توانند با کشیدن انگشت به سمت چپ روی آیتم مورد نظر، گزینه Report را انتخاب کنند. در اپلیکیشن Messages نیز می توانید با نگه داشتن انگشت روی پیام مورد نظر، وارد قسمت additional شده و از آن بخش Report را انتخاب کنید. به محض انتخاب Report، اکستنشن مربوط به ارتباطات مزاحم بارگذاری شده و مشخصات شخص به لیست اضافه می شود.

امکان گزارش تماس های مزاحم به اپلیکیشن های پیش فرض iOS محدود نمی شود و اپل اکستنشن مربوطه را در اختیار توسعه دهندگان نیز قرار داده است. این ویژگی هم اکنون در سیستم عامل iOS 12 برای iMessage، پیام ها و تماس ها فعال شده است.

ارسال نظر