قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی به تصویب می رسد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رسول سراییان معاون وزیر ارتباطات هدف از قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی را اعتمادسازی برای کاربران در راستای امنیت اطلاعات شان در فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفات در این فضا عنوان کرد.

قانون حمایت از حریم خصوصی افراد در فضای مجازی به تصویب می رسد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ رسول سراییان معاون وزیر ارتباطات هدف از قانون حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی را اعتمادسازی برای کاربران در راستای امنیت اطلاعات شان در فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفات در این فضا عنوان کرد.

وی اظهار کرد: پیش نویس این لایحه با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، مرکز پژوهش های مجلس، پژوهشگاه قوه قضاییه و نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال نهایی سازی است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: پیش بینی می شود تا سه ماه آینده این لایحه تدوین و برای قانونی شدن و تصویب به مجلس ارسال شود.

وی تصریح کرد: لایحه حمایت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی یکی از پنج لایحه حقوقی فناوری اطلاعات است که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال تدوین برای ارائه به دولت و مجلس است.

معاون وزیر ارتباطات یادآور شد: موضوع اعتمادسازی کاربران و جلوگیری از سوء استفاده از دیتای کاربران فضای مجازی و نیز امکان پیگیری تخلفاتی که در این فضا رخ می دهد از جمله محورهایی است که در این لایحه برای آن ساز و کار در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر