سهل انگاری بانک مرکزی در مورد قمارخانه های اینترنتی!

رسانه کلیک - عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه معتقد است بانک مرکزی در تعطیلی قمارخانه های اینترنتی سهل انگاری می کند.

سهل انگاری بانک مرکزی در مورد قمارخانه های اینترنتی!

به گزارش کلیک به نقل از تسنیم، رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با اشاره به فعالیت قمارخانه های اینترنتی در کشور، عنوان کرد: بانک مرکزی باید مشخص کند که نوع مبادلات و فعالیت سایت ها وجه قمار دارد یا خیر، چرا که بانک مرکزی مرجع تشخیص دهنده این موضوع است ( تصویب برنامه 3 ماهه برای توقف قمار اینترنتی ).

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: منشاء و مبدا و متولی این موضوع که سایت های اقتصادی مجوز داشته و یا ندارند و اینکه قمارخانه هستند یا خیر بانک مرکزی است و سریعتر بساط فعالیت آنها را برچیند. نباید برخی از سوءاستفاده کنندگان به بهانه تسهیل مبادلات مالی در فضای مجازی زمینه ایجاد قمارخانه های الکترونیکی را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه قمارخانه های اینترنتی نظم اقتصادی کشور را به هم می ریزند، به خانه ملت بیان کرد: بانک مرکزی باید اسامی سایت هایی را که مجوز ندارند، به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ارائه دهد و این سایت ها توسط کمیته تعطیل شوند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نباید برخی از سوء استفاده کنندگان به بهانه تسهیل مبادلات مالی در فضای مجازی زمینه ایجاد قمارخانه های الکترونیکی را فراهم کنند، تصریح کرد: بانک مرکزی باید اسامی سایت های مجوز دار و سایت های بدون مجوز فعالیت اقتصادی را مشخص کند، چرا که قمارخانه های اینترنتی در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد می کنند.

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با اشاره به اینکه تسهیل تجارت الکترونیک به معنی حمایت از قمارخانه‌ های آنلاین و شرط بندی اینترنتی نیست، تصریح کرد: بانک مرکزی نباید به کسانی که مجوز فعالیت در شبکه های اینترنتی ندارند و بدون مجوز فعالیت های اقتصادی این چنینی انجام می دهند، درگاه بانکی ارائه دهد، تا با این نوع پایگاه ها برخورد شود.

ارسال نظر