پیام آذری جهرمی به مناسبت روز جهانی ارتباطات

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ متن پیام محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز جهانی ارتباطات بدین شرح است:

پیام آذری جهرمی به مناسبت روز جهانی ارتباطات

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ متن پیام محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز جهانی ارتباطات بدین شرح است:

آغاز ماه مبارک رمضان را به مردم عزیز و مومن ایران اسلامی و همه مسلمانان جهان تبریک می‌ گویم.

۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) روز جهانی مخابرات و ارتباطات است. شاید تا همین چند سال قبل، بزرگداشت روز جهانی ارتباطات بدان حد که امروز پر اهمیت شمرده می‌ شود مهم نبود و آن قدر که امروز نقش استراتژیک دارد، حساس به نظر نمی‌ رسید، زیرا ارتباطات و شبکه‌ های ارتباطی، در آن سال‌ ها هنوز به اندازه امروز در جامعه و زندگی ما رسوخ نکرده بود.

امروزه ابزار ارتباطی، وسیله‌ ای برای آموزش و تحقق توسعه کشور‌ها تبدیل شده‌ اند. ارتباطات به ویژه از جنس الکترونیکی، بخش لاینفک زندگی بشر امروز در حوزه‌ های مختلف است و اطلاعات و ارتباطات در جامعه فرا صنعتی کنونی، معیار اصلی توسعه و بپیشرفت اقتصادی و صنعتی محسوب می‌ شود. ارتقاء بهره‌ وری لازمه بقا و رشد جوامع آینده است و مهمترین راه این ارتقاء استفاده از ICT است. با توسعه ICT در تمامی ارکان صنعت، می‌ توان بهره‌ وری را بالا برد و اشتغال را افزایش داد. امروز، مهارت آموزی در عرصه ICT بعنوان یکی از شاخص‌ های رتبه‌ بندی کشورهاست. بر همین اساس، سعی ما به عنوان متولیان ICT در کشور این است که با تحولات پر شتاب فناوری اطلاعات و ارتباطات پیش رفته و همپا با تحولات دیجیتال دنیا بتوانیم در عرصه دیجیتال نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

تلاش فعالان خصوصی و تولید کنندگان سخت‌ افزاری و نرم افزاری این حوزه باعث شده تا استعداد‌ها و خلاقیت‌ های جوانان ایرانی به ظهور رسیده و استارت‌ آپ‌ های موفقی در کشور ایجاد شود. امروزه از نظر سطح دسترسی ارتباطات در کشور به سطح قابل قبولی رسیده‌ ایم و برنامه آینده و اولویت سال جاری این وزارت توسعه استفاده از فناوری اطلاعات در کشور است. قطعا با این توسعه می‌ توان علاوه بر ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌ وری، افزایش رفاه عمومی را نیز در جامعه شاهد بود.

این روز را به همه فعالان و اندیشمندان و فرهیختگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تبریک می‌ گویم.

ارسال نظر