واگذاری بدون نوبت تلفن ثابت در تهران و مشهد تا پایان اردیبهشت ماه

رسانه کلیک - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: واگذاری بدون نوبت تلفن ثابت در تهران و مشهد تا پایان اردیبهشت ماه به روز می شود و دیگر نیازی به انتظار برای دریافت خط تلفن نیست.

واگذاری بدون نوبت تلفن ثابت در تهران و مشهد تا پایان اردیبهشت ماه

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم بهره برداری از مرکز عملیات مدیریت یکپارچه شبکه مخابرات ایران (NOC) در آستانه روز جهانی ارتباطات در جمع خبرنگاران عنوان کرد: با راه اندازی این مرکز، موضوع سرویس دهی مشترکان را بهتر پیگیری کرده و ایرادات شبکه را به سرعت رسیدگی می کنیم.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این مرکز، ارائه سرویس به مشترکان در نقاط مختلف کشور و حتی نقاط دور افتاده از نظر کیفی قابل مدیریت و ارزیابی در کسری از ثانیه خواهد بود، اظهار کرد: با این وجود می توانیم به سرعت مشکلات سرویس کاربران مخابرات را رفع کنیم.

صدری با اشاره به اینکه در این مرکز، بالغ بر ۸۰ اپراتور مراحل مختلف شبکه را بررسی کرده و مشکلات را آنلاین بررسی و رسیدگی می کنند، ادامه داد: در حال حاضر این مرکز برای خدمات ارتباطات ثابت (تلفن و اینترنت) راه اندازی شده است اما در برنامه داریم که در این زمینه مدیریت یکپارچه ای برای تلفن همراه نیز داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، هزینه بهره برداری از این پروژه را ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در مورد کیفیت اینترنت و انتقادی که وزیر ارتباطات به این سرویس داشت، گفت: یکی از ویژگی های ناک مخابرات بررسی افت کیفیت شبکه اینترنت است و پیش بینی می کنیم درصد بالایی از نارضایتی مشترکان از پاسخگویی به موقع به سرویس، کاهش یابد. در این راستا برنامه ریزی برای افزایش شاخص های کیفی شبکه نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ساماندهی مرکز تماس ۱۱۸ و مرکز خرابی تلفن و نیز ساماندهی قبوض تلفنی را از جمله برنامه های مخابرات ایران برای سال ۹۷ عنوان کرد و اظهار داشت: به زودی سیستم متمرکزی برای مرکز تماس ۱۱۸، مرکز خرابی تلفن ۱۷ و مرکز پاسخگویی ۲۰۲۰ خواهیم داشت تا در اسرع وقت به سوالات مشترکان پاسخ داده شود.

صدری رفع نقص اطلاعات ۱۱۸ و مدیریت یکپارچه و متمرکز این مراکز را از جمله برنامه های در دست اقدام نام برد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت فیش های در انتظار تلفن در شهرهای مختلف بیان کرد: ظرف چند ماه آینده این مشکل را حل کرده و دیگر هیچ فیش در نوبتی نخواهیم داشت.

وی در رابطه با واگذاری بدون نوبت تلفن ثابت در تهران و مشهد یادآور شد: تا پایان اردیبهشت، واگذاری بدون نوبت تلفن ثابت در تهران و مشهد به روز خواهد شد و پس از آن ظرف چند ماه آینده، سایر استان ها نیز این اتفاق می افتد و تمامی واگذاری های تلفن ثابت به روز می شود.

صدری از حل مشکل تلفن هوشمند و رفع نارضایتی کاربران از این سرویس تا دو ماه آینده خبر داد.

ارسال نظر