اچ تی سی پس از 3 سال به سوددهی رسید!

رسانه کلیک - پس از سه سال سرانجام شاهد سوددهی اچ تی سی هستیم. در گذشته نه چندان دور بخشی از این کمپانی را شرکت گوگل خریداری کرده بود.

اچ تی سی پس از 3 سال به سوددهی رسید!

کمپانی اچ تی سی گزارش مالی سه ماهه اولیه 2018 خود را منتشر کرد. در این بازه زمانی اچ تی سی به سوددهی رسیده است که دلیل آن فروش بخشی از این شرکت به گوگل است ( گوگل اچ تی سی را خریداری کرد؛ تولید انحصاری گوشی های پیکسل ). سوددهی اچ تی سی پس از 3 سال صورت پذیرفته است.

تیم توسعه اچ تی سی در گذشته نه چندان دور به شرکت گوگل پیوست. برای انعقاد این قرارداد گوگل مبلغی معادل با 1.1 میلیارد دلار را به این کمپانی تایوانی پرداخت کرد. به وسیله این قرارداد صدها مهندس نرم افزار و سخت افزار به تیم گوگل اضافه شدند.

انتظار می رود در محصولات آینده سری پیکسل بهبودهای زیادی را شاهد باشیم. بر اساس گزارش مالی اچ تی سی این شرکت در سه ماهه اولیه 2018 موفق به کسب 710 میلیون دلار سود شده است که رقم قابل توجهی برای این کمپانی محسوب می شود.

این برند تایوانی در سال مالی 2017 بدترین عملکرد را داشت. اچ تی سی در سال مالی 2017 نزدیک به 580 میلیون دلار ضرر کرده بود. سوددهی اچ تی سی در سه ماهه اولیه 2018 علاوه بر بهبود وضعیت این شرکت در بازارهای مالی باعث می شود که هزینه های عملیاتی آن در آینده کاهش پیدا کند.

با توجه به فروش تیم توسعه گوشی های هوشمند این شرکت به گوگل، اچ تی سی نمی تواند در این بخش از بازار عملکرد فوق العاده ای از خود نشان دهد. با این وجود این برند بر روی بخش واقعیت مجازی تمرکز کرده است که منطقی به نظر می رسد.

اچ تی سی در سه سال گذشته وضعیت مناسبی را در بازار گوشی های هوشمند تجربه نکرده که ضرردهی آن را در پی داشته است. با این وجود بخش واقعیت مجازی این کمپانی با رشد روبه‌رو بوده است.

اچ تی سی در 23 مه از پرچمدار آینده خود رونمایی خواهد کرد. بر اساس شایعات این دستگاه U12 پلاس نام دارد و از نمایشگر با نسبت تصویر 18:9 و پردازنده اسنپدراگون 845 بهره می برد ( تصاویر واقعی اچ تی سی U12 پلاس منتشر شد؛ دستگاهی با 4 دوربین ).

ارسال نظر