سیستم عامل آی او اس 11.4 امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را سخت تر می کند!

رسانه کلیک - محققان موسه Elcomsoft هنگام کار با سیستم عامل آی او اس 11.4 دریافتند که اضافه شدن قابلیت های امنیتی، امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را سخت تر کرده است.

سیستم عامل آی او اس 11.4 امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را سخت تر می کند!

نسخه های آزمایشی سیستم عامل آی او اس 11.4 چندی است که برای توسعه دهندگان عرضه می شود. تا ارائه نسخه نهایی زمان زیادی باقی است، اما محققان با گشت و گذار و کار کردن با همین نسخه های بتا به ویژگی های جدیدی می رسند که ممکن است اپل هیچ گاه حرفی در مورد آنها به میان نیاورد.

در جدیدترین نسخه سیستم عامل آی او اس 11.4 قابلیت امنیتی جدیدی اضافه شده که امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را تقریبا غیر ممکن می کند.

این ویژگی که USB Restricted Mode نام دارد، پس از گذشت یک هفته از اتصال آیفون از طریق کابل یو USB به سیستم و آنلاک شدن گوشی، آن را به صورت کامل قفل کرده و امکان دسترسی به اطلاعات کاربران را با مشکل مواجه می کند.

این بدان معناست که اگر شخصی گوشی شما را سرقت کرده و پس از گذشت یک هفته قصد دسترسی به اطلاعات شما از طریق سنسور اثر انگشت، رمز عبور یا فیس آیدی را داشته باشد، قادر به انجام این کار نخواهد بود، اما شارژ شدن دستگاه همچنان با این وجود امکان پذیر است.

همان طور که پیش تر به اطلاع شما رساندیم، امکان هک کردن آیفون به وسیله جعبه ای به نام GrayBox فراهم شده بود که از این دستگاه در ساختمان ها و مراکز دولتی استفاده می شد ( جعبه هک آیفون ظرف 11 ساعت، پسورد 6 رقمی گوشی را پیدا می کند! ). بر اساس گزارش Malwarebytes، این محصول 15 هزار دلاری قادر است تا تمامی مدل های آیفون (حتی آیفون X با سیستم عامل iOS 11.3 یا نسخه های پایین تر) را هک کرده و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند.

دسترسی به اطلاعات کاربران

پلیس فدرال آمریکا در سال 2016 سعی کرد تا به روش های مختلف، اپل را وادار به ارائه راهی برای نفوذ به آیفون کند، اما کوپرتینویی ها به هیچ وجه زیر بار چنین کاری نرفتند. سپس آنها سعی کردند تا با استفاده از GrayBox، چنین کاری را بدون نیاز به کمک اپل انجام دهند.

بر اساس گزارش TechCrunch، این موضوع را می توان بهترین قابلیت امنیتی برای کاربران به حساب آورد و به این ترتیب، محافظت کاملی از اطلاعات آنها به عمل می آید. همچنین این ویژگی به صورت پیش فرض در سیستم عامل آی او اس 11.4 فعال شده و نیازی به انجام کار خاصی نیست.

ارسال نظر