گسترش همکاری ایران و اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه بر توسعه همکاری های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز اقتصاد دیجیتال تاکید کرد.

گسترش همکاری ایران و اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با آری وان هورانسکی دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه (APT ) دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه آذری جهرمی با اشاره به وضعیت رشد شاخص های ICT در ایران طی سال های اخیر عنوان کرد: ایران از ابتدای تشکیل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه حضور داشته و همکاری های نزدیکی را با این اتحادیه انجام داده است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های دیگری از اقتصاد دیجیتال همچون کشاورزی، سلامت و انرژی اظهار کرد: با همکاری های اخیر با کشورهای همسایه چون روسیه، ترکیه، آذربایجان و هند، سعی می کنیم از ظرفیت بازارهای یکدیگر بهره ببریم.

آری وان هورانسکی دبیرکل اتحادیه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه نیز با تشکر از حضور موثر ایران در فعالیت های این اتحادیه، برنامه های آتی APT را تشریح و خواستار حمایت کشورمان در پیشبرد این برنامه ها شد.

به گزارش مهر، دبیرکل APT در جریان برگزاری نشست رگولاتوری‌ های جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه (SATRC) که از روز گذشته به میزبانی ایران آغاز به کار کرده به تهران آمد.

این نشست با موضوع فناوری‌ ها و روندهای اخیر در حوزه نسل پنجم موبایل (۵G) و اینترنت اشیا (IOT) در حال برگزاری است.

ارسال نظر