امنیت کدهای دستوری پرداخت در لایه های مختلف هنوز پایین است

رسانه کلیک - رییس پلیس فتا ناجا از امنیت کدهای دستوری پرداخت مالی انتقاد کرد و گفت: این موضوع با مشارکت بانک مرکزی و مرکز فنی در پلیس فتا در حال پیگیری است و تمهیداتی برای حل این مشکلات اندیشیده شده است.

امنیت کدهای دستوری پرداخت در لایه های مختلف هنوز پایین است

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ سردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس فتا ناجا درباره اینکه آیا پلیس فتا در موضوع امنیت کدهای دستوری پرداخت یا همان USSD ها ورود کرده است یا خیر، عنوان کرد: نکته حائز اهمیت در خصوص حوزه فضای مجازی کشورمان این است که متاسفانه رشد استفاده از این فضا در ایران بسیار شتابان بوده و بیش از آنکه به لایه‌ های امنیتی توجه شود، به کسب درآمد از این فضا توجه شده است.

رییس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه متاسفانه با همین وضعیت مجوزهای زیادی صادر شد، اظهار داشت: ما روند فعالیت چند کد دستوری یا همان USSD ها را بررسی کردیم؛ شرکت‌ هایی که علی‌ رغم اینکه در هر یک از آن‌ ها بعضا چند صد نفر مشغول به کار هستند و خوب هم کار می‌ کنند، ولی متاسفانه در لایه‌ های مختلف، مشکلات امنیتی دارند.

به گفته هادیانفر، در حال حاضر گزارش‌ ها و شکایت‌ های مردمی از این سامانه‌ ها به پلیس فتا منعکس می‌ شود که در دست بررسی است.

رییس پلیس فتا ناجا تصریح کرد: در جلسه اخیری که با رییس و معاونان بانک مرکزی و همچنین با وزیر ارتباطات داشتیم، این مساله مطرح شد. لذا با طرح این مطلب مقرر شد مشکلات موجود به صورت "موضوع به موضوع" و "لایه به لایه" مطرح شود که هم اکنون در حال اجرا است.

ارسال نظر