اینترنت رایگان بستر مناسب سرقت اطلاعات بانکی

رسانه کلیک - شگردهای مورد استفاده در مکان‌ های عمومی و اینترنت‌ های رایگان متفاوت است و برخی افراد سودجو با استفاده از ابزار جاسوسی کی‌ لاگر به ذخیره اطلاعات بانکی (رمزهای عبور، نام‌ های کاربری، شماره کارت، cvv2، تاریخ انقضاء) اقدام می‌ کنند.

اینترنت رایگان بستر مناسب سرقت اطلاعات بانکی

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ با توجه به اینکه در ایام تعطیلات، بانک‌ ها نیز تعطیل بوده و تنها برخی از شعبات بانکی به ارائه خدمات می‌ پردازند لذا اکثر عملیات بانکی از طریق بانکداری الکترونیک، همراه بانک، اینترنت بانک و کارت‌ های بانکی انجام می‌ شود. امکانی که راحتی و آسایش کاربران را فراهم می‌ کند. تنها راه استفاده از این ابزار متصل شدن به اینترنت هست که اکثر گوشی‌ های تلفن همراه و تبلت‌ ها و لپ‌ تاپ‌ ها قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای را دارند.

در نتیجه کاربران هنگام تبادل اطلاعات مالی و مهم خود در کافی‌ نت‌ ها و همچنین سایر مکان‌ های عمومی حتما باید از صفحه‌ کلیدهای مجازی استفاده کنند و رمزهای بانکی خود را با این صفحات وارد کنند یا در فایل دیگری تایپ کرده و سپس کپی کنند. همچنین دقت داشته باشند تنظیمات مرورگرها درباره ذخیره نام و حساب کاربری و رمزهای ورودی را غیرفعال کنند.

کارشناسان توصیه می‌ کنند که کاربران هنگام انجام مسافرت‌ های زیارتی، سیاحتی و تفریحی، باید نسبت به حفظ حریم خصوصی و همچنین حفظ امنیت سایبری خود و خانواده توجه و دقت بیشتری داشته باشند. ازآنجایی‌ که سودجویان سایبری تعطیلی نداشته و به دنبال فرصت‌ هایی مناسب برای عملی کردن اهداف مجرمانه خود هستند لذا ایام نوروز و مسافرت‌ های نوروزی فرصتی مناسب برای انجام کلاهبرداری از کاربران است. بنابراین خطر سرقت اطلاعات خصوصی و بخصوص اطلاعات بانکی برای مسافران نوروزی بیش‌ از پیش وجود دارد.

از سوی دیگر از آنجایی‌ که اتصال به اینترنت در مکان‌ های عمومی از قبیل هتل‌ ها، فرودگاه، کافی‌ نت‌ ها و غیره اتصالی ایمن نیست لذا احتمال به سرقت رفتن اطلاعات خصوصی کاربران و بخصوص اطلاعات بانکی آنان متصور هست؛ بنابراین هموطنان باید دقت بیشتری داشته تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوند.

کی‌ لاگرها ابزاری جاسوسی هستند که برای سرقت اطلاعات وارد شده از طریق کی‌ بورد به دو صورت سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری طراحی‌ شده‌اند. نوع سخت‌ افزاری به‌ عنوان رابطی بین کیس و کی‌ بورد قرار می‌ گیرد و تمامی اطلاعاتی که از طریق کی‌ بورد وارد می‌ شود را در حافظه خود ذخیره می‌ کند.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا کاربران باید تنها در مواقع ضروری اطلاعات مهم خود را در مکان‌ های عمومی استفاده و بلافاصله نسبت به تغییر رمزهای خود اقدام کنند. همچنین زمان و مکان مراجعه به مکان‌ های عمومی را در طول سفر یادداشت کنند، زیرا این امر می‌ تواند در صورت وقوع جرمی یا هک حساب‌ های کاربری، پلیس را کمک کند تا محل سرقت اطلاعات شما را راحت‌ تر پیدا کند؛ لذا در طول مسافرت به هر کافی‌ نتی که مراجعه می‌ کنید آدرس و زمان آن را یادداشت کنید.

ارسال نظر