شبکه جهانی وب 29 ساله شد!

رسانه کلیک - سال ها گذشت و جشن تولد 29 سالگی شبکه جهانی وب فرا رسید. در همین راستا، Sir Tim Berners-Lee، خالق دنیای مجازی نامه ای را برای بزرگداشت این روز به مردم جهان تقدیم کرد.

شبکه جهانی وب 29 ساله شد!

در نامه ای که توسط آقای برنرز انتشار یافته، از غول های دنیای تکنولوژی (فیس بوک و توییتر) به خاطر کنترل زیاد روی جهان وب انتقاد کرده و معتقد است که آنها قوانین سفت و سخت تری را در آینده اعمال خواهند کرد.

وی در نامه خود چنین نوشته است:

دنیایی که سال ها پیش کاربران به آن متصل می شدند تفاوت های زیادی با نسل امروزی آن دارد. در ابتدا با مجموعه ای از وبلاگ ها و وب سایت های معروف و کاربردی سر و کار داشتیم که تعداد آنها محدود و انگشت شمار بود. تمرکز روی قدرت و دقت باعث شد پلتفرم های مختلف قادر باشند تا ایده های ناب و مفید خود را عملی کنند.

آقای Berners در ادامه اظهارات خود در مورد خروج از شبکه جهانی وب چنین گفت:

زمانی که سن شما بالا می رود یا اگر در یک منطقه دورافتاده زندگی می کنید، بیشتر ترجیح می دهید تا از دنیای اینترنت فاصله بگیرید و به مسائل دیگر بپردازید.

اما دور شدن از جهان وب در دنیای امروزی به معنی از دست دادن بسیاری از فرصت هاست. افراد فعال در این زمینه همواره سعی می کنند تا اطلاعات خود را بالا ببرند و از این راه، کسب درآمد کنند. اگر در این شاخه سرمایه گذاری های لازم و درست صورت بگیرد، مطمئنا جواب می دهد.

آقای برنرز در نامه ای که سال 2017 منتشر کرد، در مورد اخبار نادرست و همچنین خطر از دست رفتن اطلاعات شخصی افراد هشدار داده بود.

شبکه جهانی وب

در نهایت تولد 29 سالگی شبکه جهانی وب را به تمامی کاربران این حوزه تبریک می گوییم و امیدواریم کسب و کارهای اینترنتی بیش از پیش رونق بگیرد و شاهد پیشرفت های عظیمی در این حوزه باشیم.

ارسال نظر