این شماره‌ تلفن های امدادی در نوروز به کارتان می آید

رسانه کلیک - شماره‌ تلفن های امدادی از جمله مواردی هستند که به یاد داشتن آن‌ ها در نوروز می‌ تواند کمک‌ حال ما باشد و جان و مال انسان‌ ها را در حوادث نوروزی حفظ کند یا سبب سالم رسیدن به مقصد شود.

این شماره‌ تلفن های امدادی در نوروز به کارتان می آید

به گزارش کلیک ؛ یکی از ضروری‌ ترین شماره‌ تلفن های امدادی که ایرانیان باید همیشه به یاد داشته باشند، شماره اورژانس یا همان فوریت‌ های پزشکی است. ۱۱۵ شماره‌ نام‌ آشنای فوریت‌ های پزشکی در ایران است.

شماره‌ دیگری که همیشه و به‌ خصوص در ایام عید نوروز باید به یاد داشت، شماره ۱۲۵ ، تلفن به‌ یادماندنی سازمان آتش‌ نشانی در سراسر کشور است. در هنگام برخورد به حوادث مختلف در ایام نوروز می‌ توان از آتش‌ نشانان زحمت‌کش کمک گرفت.

شماره‌ تماس ۱۱۰ را که همان شماره تماس فوریت‌ های پلیس است، بیشتر ایرانیان به خاطر دارند. ۱۱۰ یکی از معروف‌ ترین شماره‌ تماس‌ های کشور است.

شماره ۱۴۱ مربوط به مرکز مدیریت راه‌ های کشور است که در طول نوروز و دیگر ایام سال می‌ توان برای اطلاع از ترافیک جاده‌ ها یا گزارش مشکلات جاده‌ ای یا ترافیک راه‌ ها با آن تماس گرفت.

یکی از شماره‌ هایی که در سفرهای بیرون و درون‌ شهری در ایام نوروز به کار خواهد آمد، شماره‌ راهنمایی و رانندگی است. شماره‌ تماس ۱۲۰ متعلق به پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی است.

در هنگام برخورد با حوادث در مناطق مختلف، به‌ خصوص اتفاقات و حوادث جانی می‌ توانیم با هلال احمر تماس بگیریم. شماره‌ تماس ۱۱۲ در ایران متعلق به هلال احمر است که در تمام گوشی‌ های موبایل بدون دسترسی به آنتن و حتی بدون سیم‌ کارت قادر به تماس گرفتن با آن خواهید بود.

یکی از مشکلاتی که در نوروز به آن بسیار بر خواهیم خورد، مشکلات اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه است. در صورت برخورد به این مشکلات در روزهای نوروز می‌ توان با شماره‌ های مرکز خدمات اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه تماس بگیرید و در صورت حل نشدن مشکل، با شماره‌ ۱۹۵ که مربوط به سامانه‌ رسیدگی به شکایات وزارت ارتباطات است، تماس بگیرید.

ارسال نظر