4 استارتاپ به هفتمین جشنواره فاوا راه پیدا کردند

رسانه کلیک - از مجموع 117 استارتاپ و کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات در هفتمین جشنواره ملی فاوا، 4 استارتاپ برگزیده شدند.

4 استارتاپ به هفتمین جشنواره فاوا راه پیدا کردند

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ عطا خلیقی عضو کارگروه استارتاپ ها و دستگاه برتر دولت الکترونیک هفتمین جشنواره فاوا (جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات) با بیان اینکه برای بررسی استارتاپ های شرکت کننده ۵ شاخص اصلی مد نظر قرار داشت عنوان کرد: سه شاخص ۲۵ امتیازی بود و دو شاخص تجربه کاربری ۱۰ و وضعیت رقابتی مشابه ۱۵ امتیاز داشت که در مجموع ۱۰۰ امتیاز برای ارزیابی این کسب و کارها در نظر گرفته شد.

مسئول بررسی استارتاپ ها در هفتمین جشنواره فاوا اظهار کرد: استارتاپ های شرکت کننده در جشنواره امسال در ۵ شاخص، مدل تجاری، مقیاس پذیری و قابلیت گسترش پذیری استارتاپ، نوآوری در ایده یا بومی سازی، تجربه کاربری و وضعیت رقابتی یا نداشتن مشابه داخلی مورد بررسی قرار گرفتند.

وی در رابطه با کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات ادامه داد: شرکت کنندگان از طریق فراخوان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فراخوان مرکز کسب و کارهای نوپا برای شرکت در جشنواره دعوت شدند.

خلیقی با بیان اینکه در مجموع ۱۱۷ استارتاپ برای شرکت در جشنواره ملی فاوا ثبت نام کردند، تصریح کرد: ۶ داور استارتاپ ها را بر اساس شاخص های اعلام شده مورد بررسی قرار دادند و در نهایت ۴ استارتاپ به عنوان برنده معرفی می شوند.

عضو کارگروه استارتاپ و دستگاه برتر دولت الکترونیک هفتمین جشنواره فاوا یادآور شد: برای اولین بار است که در جشنواره عنوانی به نام استارتاپ های حوزه فناوری در جشنواره تعیین شده است و در جشنواره های گذشته شرکت کنندگان این بخش با عناوین دیگری در جشنواره حضور داشتند.

گفتنی است، هفتمین جشنواره ملی فاوا فردا ۲۱ اسفند ماه برگزار می شود.

ارسال نظر