قیمت اینترنت در سال 97 بالا نمی رود

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: قیمت اینترنت در سال 97 بالا نمی رود، چرا که در دنیا قیمت های پهنای باند اینترنت در حال ارزان شدن است.

قیمت اینترنت در سال 97 بالا نمی رود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌ های اقتصاد مقاومتی اجرا شده در این وزارتخانه عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی در لایه‌ های مختلف وزارت ارتباطات تعریف شده است. یکی از لایه‌ های مهم، توسعه فناوری اطلاعات به عنوان زیرساخت توسعه سایر بخش‌ ها است.

وی اظهار داشت: باید زیرساخت‌ های لازم برای تأمین ارتباطات کشور را فراهم کنیم که در ۶ ماه گذشته موفق شدیم شهرهای باقی‌ مانده را که در حدود ۵۰ درصد بودند، به نسل ۳ و ۴ شبکه تلفن همراه متصل کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: تکلیفی نیز در حوزه توسعه پهنای باند ثابت منازل داشتیم که در حال برنامه‌ ریزی برای رفع موانع سرمایه‌ گذاری در این بخش هستیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه در سال جاری نصب ۱۰۰ هزار پورت را انجام داده‌ایم، بیان کرد: این رقم، رقم قابل قبولی نیست اما تلاش می‌ کنیم در سال آینده جهش قابل توجهی را در این بخش داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مهمترین بحث اقتصادی ما «کریدور فاوا» است که در مجموعه فرودگاه پیام، در حال پیگیری است. فاز اول آن به اتمام رسیده و فاز دوم با حضور ۸ شرکت که شامل دو شرکت بین‌ المللی نیز می‌ شود، آغاز شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان تأکید کرد: قیمت اینترنت در سال 97 افزایش پیدا نمی کند، چرا که در دنیا قیمت های پهنای باند اینترنت در حال ارزان شدن است.

ارسال نظر