واگذاری تلفن ثابت بار دیگر به‌روز می‌ شود

رسانه کلیک - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در پیگیری به عقب ماندگی در حوزه تلفن ثابت و وجود صف‌ های نوبت برای دریافت این سرویس، گفت: 100 درصد باید واگذاری تلفن ثابت به روز شود و در دوره مسئولیت خودم این وعده را می دهم.

واگذاری تلفن ثابت بار دیگر به‌روز می‌ شود

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ سید مجید صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که مدت ها وزارت ارتباطات و مخابرات بر سر توسعه زیرساخت و تلفن ثابت مناقشه داشتند که در نهایت دولت به شرط تعهد به سرمایه گذاری در زیرساخت با افزایش تلفن ثابت موافقت شد که انتظار می رفت توسعه تلفن ثابت سرعت گیرد و صف‌ های دریافت خط ثابت کاهش یابد، اما این طور نشد چرا؟ عنوان کرد: از زمانی که مسئولیت مدیریت شرکت مخابرات ایران را به عهده گرفتم با جدیت توسعه تلفن ثابت را شروع کرده ایم، بخشی از تجهیزات مخابرات در گمرک بوده که در حال حاضر ترخیص شده و در حال نصب برای توسعه تلفن ثابت است و انشاالله هر چه سریعتر این برنامه انجام می شود.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه میزان فیش در نوبت دریافت تلفن ثابت وجود دارد، اظهار داشت: در این لحظه آخرین آمار فیش های در نوبت دریافت تلفن ثابت را در دسترس ندارم اما فعلا یک ماه است که این مسئولیت را قبول کرده ام و باید کمی زمان برای اجرا برنامه‌ ها بگذرد تا برای مثال در بازه 3 ماهه آمار جدید توسعه را اعلام کنیم که میزان توسعه و آمار فیش های در نوبت دریافت تلفن ثابت نسبت به قبل قابل مقایسه باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چه وعده‌ ای برای تسریع در توسعه تلفن ثابت و کاهش زمان دریافت این سرویس می دهید، افزود: در حال حاضر توسعه هایی که از قبل طبق طرح برنامه نگاشت 5 ساله شرکت مخابرات ایران برنامه‌ ریزی شده را دنبال می‌ کنیم تا به برنامه‌ هایی که مدیریت قبلی شرکت مخابرات ایران برای توسعه تلفن ثابت تنظیم کرده است برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وعده می دهید در دوره مدیریت شما واگذاری تلفن ثابت بار دیگر در کشور به روز شود، گفت: صد در صد باید اینطور شود و انشاءالله همین برنامه را در دستور کار داریم.

گفتنی است؛ در سال‌ های اخیر در نتیجه رشد سریع تلفن همراه، کاهش تقاضا برای تلفن ثابت و کاهش سرمایه‌گذاری در این بخش، تلفن ثابت که زمانی به روز واگذار می شد دچار عقب ماندگی در توسعه نسبت به تقاضا شد و در حال حاضر در بسیاری از مناطق، متقاضیان برای دریافت یک خط تلفن ثابت ماه ها و گاهی سال ها در نوبت می مانند.

ارسال نظر