وزیر ارتباطات: پیامک‌ های مزاحم مثل قارچ رشد کرده اند/ هزینه 3 هزار میلیاردی تبلیغ در فضای مجازی

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پیامک‌ های مزاحم تبلیغاتی برای خود من هم آزار دهنده است، گفت: اگر به این نتیجه برسیم که اپراتورها شماره افراد را در اختیار قرار می‌ دهند، حتما با آنها برخورد می کنیم.

وزیر ارتباطات: پیامک‌ های مزاحم مثل قارچ رشد کرده اند/ هزینه 3 هزار میلیاردی تبلیغ در فضای مجازی

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ آذری جهرمی وزیر ارتباطات امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اقدام وزارت ارتباطات برای مقابله با پیامک‌ های مزاحم تبلیغاتی با اشاره به اینکه این پیامک‌ ها برای من آزار دهنده بوده و قطعا برای مردم هم این تبلیغات آزار دهنده است، گفت: یک سری از پیامک‌ های تبلیغاتی، پیامک‌ هایی هستند که هدفشان تبلیغ کسب و کارهایی است که به صورت منطقه‌ ای شکل می‌ گیرد و به دلیل هزینه‌ های بالای صدا و سیما و هم اینکه صدا و سیما وقتی برای تبلیغ همه آنها ندارد، این کسب و کارها نمی‌ توانند از صدا و سیما استفاده کنند.

وی اظهار داشت: هزینه‌ های بیلبوردهای شهری هم بالا بوده و تعداد آنها هم کم است؛ بنابراین این تبلیغات در فضای مجازی انجام می شود. این کسب و کارها در فضای مجازی هزینه کرده و فالوور جذب می‌ کنند و ممکن است در این راه از ابزارهای غیرشرعی و غیراخلاقی هم استفاده کنند. برآورد ما این است که سه هزار میلیارد تومان، هزینه تبلیغ در فضای مجازی صرف می‌ شود که باید برای آن کانال درست کنیم که این کار را هم انجام داده‌ ایم.

آذری جهرمی با بیان اینکه طبق مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، شیوه قانونی تبلیغ کسب و کارها مشخص شده است، بیان کرد: امروز این مصوبه ابلاغ می‌ شود تا اپراتورها بر اساس آن کار خود را پیش ببرند و ما برخورد با کسانی که در خارج از این چارچوب تبلیغ می‌ کنند، را تشدید می‌ کنیم ( پیامک‌ های تبلیغاتی متوقف شد ).

وی درباره کارآمدی سامانه 195 در سرکوب پیامک‌ های مزاحم تبلیغاتی افزود: با تبلیغات مزاحمی که مردم گزارش می‌ دهند، برخورد شده و آنها را مسدود کردیم ولی آنها دوباره مثل قارچ رشد کرده‌ اند. زمانی ما این اخبار را داشتیم که اپراتورها شماره‌ های مردم را در اختیار قرار می‌ دهند؛ بنابراین نظارت‌ ها را بالا بردیم اگر هم اکنون به این نتیجه برسیم که اپراتورها شماره‌ ها را در اختیار قرار می دهند، حتما با آنها برخورد می‌ کنیم ( ایجاد مزاحمت تبلیغاتی پیامکی و تلفنی پیگرد قانونی دارد ).

وزیر ارتباطات تصریح کرد: البته وقتی افراد برای دریافت خدمات مثل دریافت پروانه به مجموعه خدماتی در شهر مراجعه می‌ کنند، این دفاتر شماره افراد را می‌ گیرند و سپس بانک اطلاعاتی را رسما به مرکز تبلیغاتی می‌ فروشند، در این زمینه هم باید مقررات گذاری انجام شود. این سه هزار میلیارد تومان به هر عرصه‌ ای برود اگر چارچوب نداشته باشد، ویرانگر است. البته در مورد این پیامک‌ ها باید کار ایجابی نیز انجام دهیم.

ارسال نظر