طرح الزام استفاده از آنتی ویروس های بومی با جدیت دنبال می شود

رسانه کلیک - کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با برگزاری جلسات مختلف کارشناسی، موضوع الزام استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس و ضد بدافزار بومی را از نهادها و مراجع رسمی و قانونی این حوزه پیگیری می کند.

طرح الزام استفاده از آنتی ویروس های بومی با جدیت دنبال می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ بهناز آریا رییس کمیسیون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) عنوان کرد: به محض ابلاغ دستورالعمل هیات دولت به دستگاهها و سازمان های دولتی مبنی بر الزام استفاده از آنتی ویروس بومی که با هدف حفظ امنیت در سیستم های رایانه ای صورت گرفته است، کمیسیون افتا با تشکیل چندین جلسه و با حضور متخصصان و کارشناسان این حوزه، موضوع را مورد بررسی قرار داده است ( استفاده از آنتی‌ ویروس ایرانی پادویش در بخش دولتی یک دستور حاکمیتی است ).

وی با اشاره به برگزاری این جلسات در کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه موضوع الزام استفاده از ضد بدافزار بومی و تامین امنیت ملی از دغدغه های فعالان این حوزه و کمیسیون افتا سازمان است، اعضای این کمیسیون تلاش می کنند در جلسات کارشناسی خود با بهره گیری از سال ها تجربه فعالیت در این حوزه، به نتیجه مطلوب برسند و قطعا در صورت نیاز مکاتبات و جلسات با متولیان حوزه افتا از سوی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور انجام خواهد شد.

به گفته آریا، درحال حاضر تعامل بسیار خوبی میان فعالان ضدبدافزارهای خارجی و همچنین تولیدکننده بومی این حوزه در کمیسیون افتا شکل گرفته است.

رییس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به طرح دستورالعمل اخیر هیات دولت مبنی بر الزام استفاده از آنتی ویروس بومی در این کمیسیون بیان کرد: در جلسات اخیر کارشناسی با حضور بازیگران اصلی حوزه ضد بدافزارهای خارجی در کشور و تولیدکننده بومی، بحث های ثمربخشی صورت گرفت که نتایج آن به زودی اعلام می شود.

آریا تصریح کرد: بدون شک هرگونه اظهار نظر پراکنده در خصوص موضوع الزام استفاده از ضد بدافزار بومی که از سوی کمیسیون افتا صورت نپذیرد، موضع سازمان نظام صنفی رایانه ای نبوده و مورد تایید نیست.

ارسال نظر