تکنولوژی پیشرفته Face Unlock به گوشی هواوی میت 10 لایت اضافه می شود

رسانه کلیک - قابلیت تشخیص چهره به هواوی میت 10 لایت از طریق بروزرسانی جدید نرم افزاری این شرکت اضافه خواهد شد؛ قابلیتی که بسیار شبیه به Face ID‌ شرکت اپل در گوشی آیفون ایکس است.

تکنولوژی پیشرفته Face Unlock به گوشی هواوی میت 10 لایت اضافه می شود

اپل در گوشی جدید خود یعنی آی فون 10 از قابلیت تشخیص چهره کاربر برای باز کردن قفل آن موسوم به Face ID رونمایی کرد. Huawei هم اخیراً اعلام کرده که در یکی از گوشی های پر طرفدار خود در بازار جهانی یعنی مدل Mate 10 lite این قابلیت را با یک بروز رسانی نرم افزاری اضافه می کند.

قابلیت پیشرفته Face Unlock

Huawei Mate 10 lite از این پس قادر خواهد بود با قابلیت چهره کاربر خود هویت او را تشخیص داده و بر این مبنا گوشی را از حالت قفل برای استفاده خارج کند. سرعت تشخیص جزییات چهره در گوشی Mate 10 lite بسیار بالاست و دوربین این گوشی می تواند چهره کاربر خود را در زاویه های مختلف باز و بسته در چند میلی ثانیه شناسایی و گوشی را از حالت قفل خارج نماید. با اضافه شدن قابلیت تشخیص چهره به هواوی میت 10 لایت اگر دستان کاربران برای بهره گیری از سنسور اثر انگشت گوشی چرب یا کثیف باشد، تنها با قرار گرفتن روبروی دوربین های سلفی این گوشی می توانند قفل آن را باز کنند.

قابلیت تشخیص چهره به هواوی میت 10 لایت

بین قابلیت Face ID در اپل و Face Unlock در هواوی یک تفاوت نیز وجود دارد. در آی فون 10 بعد از تشخیص چهره کاربر برای صفحه نمایش گوشی را به بالا بکشد (Slide) تا بتواند قفل را باز کند ولی در Mate 10 lite کاربر این انتخاب را خواهد داشت که تنها با شناسایی چهره قفل باز شود و یا اینکه علاوه بر شناسایی چهره، Slide کردن هم برای باز کردن قفل نیاز باشد.

به علاوه معمولاً در حالتی که گوشی ها قفل هستند، روی صفحه نمایش اعلان هایی مانند پیام های دریافتی، تماس های از دست رفته و غیره نمایش داده می شوند، ولی با اضافه شدن قابلیت تشخیص چهره به هواوی میت 10 لایت این اعلان ها تنها برای کاربر گوشی که چهره او مقابل صفحه نمایش قفل شده شناسایی می شود، نمایش داده خواهند شد تا حریم خصوصی کاربران مورد خدشه قرار نگیرد. در واقع Huawei با face Unlock تمام تلاش خود را به کار برده تا بر مبنای رفتارهای مختص هر کاربر، به او آزادی عمل در همه جزییات مربوط به این قابلیت را دهد.

فیس آنلاک هواوی بسیار ساده و راحت عمل می کند، با این حال بسیاری از کاربران ممکن است دغدغه امنیت اطلاعات خود را با وسواس بیشتری داشته باشند از این رو هواوی از سه شاخص امنیتی در Face Unlock بهره گرفته تا خیال همه کاربران راحت باشد:

  • اول محل ذخیره اطلاعات امنیتی چهره است. اطلاعات صورت کاربر در ناحیه TEE پردازنده Qualcomاصلی گوشی ذخیره می شود، پس محل ذخیره از سطح امنیتی بالا در چیپ اصلی دستگاه برخوردار است.
  • دوم الگوریتم شناسایی است. این الگوریتم در Face Unlock بیش از 1000 نقطه در صورت را جمع آوری می کند تا مطمئناً قفل گوشی با چهره ای غیر از چهره کاربر باز نشود.
  • سوم اطمینان از عدم باز شدن قفل گوشی در حالتی است که کاربر خواب است. ممکن است کسی قصد داشته باشد با قرار دادن گوشی روبروی چهره کاربر وقتی خواب است قفل آن را باز کند ولی در Face Unlock این امر تشخیص داده شده و از آن جلوگیری می شود.

با توجه به دلایل فوق Face Unlock در Mate 10 lite بسیار ساده و سریع ولی به شدت امن عمل می کند.

این بروز رسانی نرم افزاری به تدریج از 9تا 23 فوریه (ماه میلادی جاری) در اختیار همه کاربران Mate 10 lite در بازار ایران قرار خواهد گرفت.

نمایشگر تمام صفحه FullView و چهار دوربین

هواوی علاوه بر افزودن قابلیت تشخیص چهره به هواوی میت 10 لایت این مدل را به نمایشگر تمام صفحه FullView مجهز کرده به طوری که نسبت نمایشگر به بدنه در آن 83 درصد است؛ در حد گوشی اس 8 سامسونگ. این امر هم در زیبایی و هم در تجربه کاربری دلپذیر بسیار موثر است.

به علاوه این گوشی برای اولین بار از 4 دوربین برخوردار شده است، دو دوربین در جلو برای عکاسی سلفی با کیفیت عالی و دو دوربین در پشت به عنوان دوربین های اصلی گوشی ( میت 10 لایت، اولین تلفن همراه با 4 لنز دوربین ).

به علاوه در این مدل فلاش سلفی هم برای عکاسی بهتر سلفی ها در محیط های کم نور پیش بینی شده است.

هواوی در Mate 10 lite تلاش کرده علاوه بر ایجاد تجربه کاربری منحصر به فرد، با ایجاد قابلیت های امنیتی به شکل کارآمد تر از رقبا ولی با هزینه ای بسیار کمتر بتواند کاربران خود همچنان از خود راضی نگاه دارد.

ارسال نظر