استفاده از آنتی‌ ویروس ایرانی پادویش در بخش دولتی یک دستور حاکمیتی است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ابلاغ استفاده از آنتی‌ ویروس پادویش یک دستور حاکمیتی و صرفا برای بخش دولتی است.

استفاده از آنتی‌ ویروس ایرانی پادویش در بخش دولتی یک دستور حاکمیتی است

به گزارش کلیک به نقل از افتانا؛ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست شرکت‌ ها، استارتاپ‌ ها و فعالان حوزه ICT استان یزد، عنوان کرد: امنیت برای ما بحث حاکمیتی است و همه کشورها در حوزه‌ های دفاعی مباحث حاکمیتی خود را دارند و اگر می‌ گویند از ضد بدافزار بومی استفاده شود، این یک دستور حاکمیتی است.

وی اظهار داشت: باید توان خود را در عرصه حاکمیتی بالا ببریم. این ابلاغ در زمینه استفاده از آنتی‌ ویروس پادویش فقط مختص بخش دولتی است و بخش خصوصی الزامی در این‌ باره ندارند. در عرصه سرویس‌ های اقتصادی نباید رقابت را از بین ببریم. در هر عرصه‌ ای نمی‌ توان اعمال حاکمیت کرد، بنابراین احترام اکوسیستم را باید نگه داریم و بر مبنای آن حرکت کنیم و قیاس پادویش در مقابل سایر اپلیکیشن‌ ها نیاز حاکمیتی و ‌صنایع دفاعی ماست.

وزیر ارتباطات با اشاره به آمار کاهش اشتغال در اقتصاد صنعتی و‌ کشاورزی نسبت به میزان سرمایه‌گذاری تصریح کرد: تنها حوزه‌ای که با رشد اشتغال در مقایسه با میزان سرمایه‌ گذاری انجام‌ شده روبرو بوده‌ بخش خدمات است که فناوری اطلاعات نقش بسیار زیادی در آن دارد.

وی با اشاره به آمارهای جهانی در سال ۲۰۱۷ یادآور شد: در شاخص ایجاد کسب‌ و‌ کارهای نوپا که مبتنی‌ بر خلاقیت و‌ نیروی انسانی است شاخص‌ های ایران سه‌ برابر منطقه و دو برابر شاخص‌ های جهانی است.

ارسال نظر