سامانه پایش اطلاعات کشور (پاک) رونمایی شد؛ رصد عملکرد دستگاه های دولتی از سوی مردم

رسانه کلیک - سامانه پایش اطلاعات کشور (پاک) همزمان با دهه فجر سال جاری و با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور رونمایی شد.

سامانه پایش اطلاعات کشور (پاک) رونمایی شد؛ رصد عملکرد دستگاه های دولتی از سوی مردم

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ در راستای خدمات‌ رسانی به مردم و همچنین مدیریت حوزه‌ های خرد و کلان بخش‌ های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره، ایجاد داشبوردی به‌ عنوان مرکزی برای دیده‌ بانی شاخص‌ های کلیدی در تمام بخش‌ ها، به ویژه در بخش‌ های اقتصادی به‌ منظور رصد فضای کسب‌ و کار در کشور در دستور کار قرار گرفت.

در همین راستا، پیاده سازی سامانه پایش اطلاعات کشور از ابتدای سال جاری آغاز و زیرساخت های فنی و حقوقی آن آماده شد.

ارائه اطلاعات صحیح شفاف و بروز برای نهادهای حاکمیتی کشور، نهادینه کردن برنامه ریزی و تصمیم گیری صحیح بر اساس اطلاعات داشبورد، ارائه تصویر واقع گرایانه از عملکرد زیر مجموعه های دولت در راستای شفافیت اطلاعاتی و بستر سازی تبادل اطلاعات مدیریتی میان دستگاه های اجرایی و فراهم شده امکان تجمیع اطلاعات و داده های بخش های مختلف، از جمله اهداف پیاده سازی این سامانه محسوب می شود.

محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌ جمهوری در مراسم افتتاح این سامانه، دقت عمل و سرعت در انتشار اطلاعات و پاسخگویی به درخواست ها را مورد تأکید قرار داد و در این راستا مسئولان حوزه ریاستی را به تعامل و هماهنگی نزدیک‌ تر با یکدیگر فرا خواند.

وی عنوان کرد: مسئولان حوزه ریاستی وزارتخانه‌ ها و دستگاه‌ های مختلف به عنوان موتور محرکه زیر مجموعه‌ های خود، باید با برگزاری جلسات منظم و همفکری مستمر در روند انجام امور شتاب و سرعت بیشتری ایجاد کنید.

رییس دفتر رییس‌ جمهوری در ادامه تلاش برای ارتقاء روحیه نشاط و امید در جامعه را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: متاسفانه در گذشته به خاطر اختلافاتی که بین برخی مسئولان و جناح‌ های مختلف کشور حضور داشت، فضای یأس و ناامیدی در جامعه به وجود آمده بود و امروز لازم است با همدلی و هماهنگی روزافزون، روحیه نشاط و امید را در جامعه و در میان مردم هر چه بیشتر تقویت کنیم و اهتمام جدی دولت پیشگام و پیشتازی در این مسیر است.

واعظی ادامه داد: دولت مصمم است با کمک و پشتیبانی مردم در مسیر حل و فصل مشکلات با قوت گام بردارد و خود را خدمتگزار مردم دانسته و به آن افتخار می‌کند.

رییس دفتر رییس‌ جمهوری همچنین لزوم احترام به ارباب رجوع را از سوی دستگاه‌ های مختلف مورد تأکید قرار داد و افزود: وظیفه همه مسئولان و دستگاه‌ ها توجه و عنایت ویژه به مردم و پاسخگویی شایسته به مطالبات آنان است و ضرورت دارد این موضوع از سوی همه دستگاه‌ ها مورد توجه قرار بگیرد.

شایان ذکر است؛ وزارت اقتصاد، صنعت و معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سامانهای بورس، گمرک، ثبت‌ احوال، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده از جمله دستگاه هایی هستند که در فاز نخست اطلاعات خود را در قالب ۱۵۰ شاخص کلیدی در سامانه قرار داده اند.

در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات کشور (پاک)، از رسول سراییان، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیکی این سازمان و مهندس ملکی پرست مدیرکل طرح و توسعه شبکه ملی اطلاعات، تقدیر شد.

ارسال نظر