استانداردهای حوزه فاوا مغفول مانده است

رسانه کلیک - رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور با اشاره به عضویت این سازمان در سازمان بین المللی استاندارد GTC1 این مساله را باعث ارتقای استانداردهای حوزه فاوا (حوزه‌ های مختلف ICT) عنوان کرد.

استانداردهای حوزه فاوا مغفول مانده است

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ ناصر علی سعادت رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ ای کشور، امروز با بیان اینکه متاسفانه در حوزه محصولات ارتباطات و فناوری اطلاعات به مقوله استاندارد توجه نمی‌ شود اظهار کرد: استاندارد یکی از پایه‌ های اصلی هر صنعتی است، به همین خاطر ما هم به عنوان صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات نمی‌ توانیم به استانداردهای این حوزه بی‌ توجه باشیم.

او با اشاره به شاخه‌ های مختلف صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: به تناسب شاخه‌ های مختلفی که در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم، استانداردهای مختلفی وجود دارد؛ در استانداردهای جهانی متاسفانه به دلیل بی‌ توجهی به همین مساله رتبه ما از یک عضو رای‌ دهنده و فعال به یک عضو مشاهده‌ گر تنزل یافته بود که البته دوباره به جایگاه خود برگشتیم.

وی درباره علت کم توجهی به مساله استانداردهای حوزه فاوا همچنین ادامه داد: مدتی بود که مساله استاندارد به علت رقابت‌ های انتخاباتی این حوزه دیده نمی‌ شد و به تعویق می‌ افتاد. البته ما مکاتباتی را با سازمان استاندارد GTC1 انجام دادیم تا کمیته‌ای را به عنوان مسئول استاندارد معرفی کنیم که خوشبختانه مورد پذیرش هم قرار گرفت.

سعادت در پایان تصریح کرد: ما در یک سال گذشته که عضو این سازمان استاندارد شده‌ایم، توانسته‌ ایم جایگاه کشورمان را در استانداردهای جهانی ارتقاء دهیم.

ارسال نظر