فروش پلی استیشن 4 از مرز 76.5 میلیون دستگاه گذشت!

رسانه کلیک - بنا به گزارش مالی چهار ماهه اخیر شرکت سونی، فروش پلی استیشن 4 از زمان عرضه تا به امروز به بیش از 76.5 میلیون دستگاه رسیده است.

فروش پلی استیشن 4 از مرز 76.5 میلیون دستگاه گذشت!

شرکت ژاپنی سونی به تازگی در جدیدترین جلسه ارائه گزارش مالی چند ماهه اخیر، گزارش جدیدی از درآمد و آمار فروش پلی استیشن 4 به اشتراک گذاشت. بر اساس صحبت های مدیر عامل بخش سرگرمی های تعاملی سونی و گزارش منتشر شده در روز 2 فوریه سال میلادی جاری (13 بهمن ماه 96)، از زمان عرضه این کنسول نسل هشتم تا به امروز بیش از 76.5 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 در سرتاسر جهان به فروش رسیده است که این آمار به خوبی محبوبیت بی نظیر پلی استیشن 4 نسبت به کنسول ایکس باکس وان را در سرتاسر دنیا نشان می دهد.

این در حالی است که شرکت سونی فقط و فقط در تعطیلات سال نو میلادی بیش از 5.9 میلیون کنسول پلی استیشن 4 را در سراسر جهان توزیع کرد که با احتساب آن، میزان فروش پلی استیشن 4 تا واپسین روزهای سال میلادی 2017 به رقم 73.6 میلیون دستگاه رسید. از این رو، با مقایسه جدیدترین گزارش با آمارهای قبلی، به نظر می رسد این دستگاه محبوب تنها در عرض یک ماه (ماه ژانویه سال میلادی جاری) توانسته 2.9 میلیون واحد فروش داشته باشد که رکورد فوق العاده ای برای سونی محسوب می شود.

گفتنی است؛ سونی در این گزارش خود فروش دو کنسول PlayStation 4 و PlayStation 4 Pro را به صورت جداگانه اعلام نکرده است. بدین خاطر، ظاهرا ثبت رکورد فروش 76.5 میلیونی این دستگاه شامل فروش کنسول میان نسلی پلی استیشن 4 پرو نیز می شود.

با وجود اینکه فروش کنسول پلی استیشن 4 نسبت به سایر کنسول ها از جمله ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ بیشتر است و همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد، لیکن گزارش های اخیر نشان از کاهش فروش این دستگاه نسبت به بازه های زمانی مشابه قبلی می دهد که گویا در مقایسه با گذشته، عملکرد ضعیف تری داشته است. گفته شده در چهار ماه اخیر، سونی تقریبا 9 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 به بازار عرضه کرده که این رقم در مقایسه با توزیع 9.7 میلیون دستگاه PS4 در بازه مشابه سال گذشته میلادی، با 8 درصد کاهش رو به رو شده است.

به لطف این فروش 76.5 میلیونی پلی استیشن 4، درآمد شرکت سونی از بخش فروش کنسول به رقم 85 میلیارد ین (733 میلیون دلار) رسید. البته شرکت سونی افزایش فروش نرم افزار و عناوین ویدیویی کنسول پلی استیشن 4 را یکی از علت های اصلی این رشد اعلام کرده است.

بر خلاف شرکت ژاپنی سونی، ردموندی ها کماکان از ارائه گزارش فروش دو کنسول ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس خودداری می کنند و بدین خاطر تاکنون هیچ آمار رسمی و دقیقی از فروش این دو کنسول نسل هشتم در دسترس نیست. اگرچه بنا به گزارش های منتشر شده از سوی برخی موسسه های آماری، مایکروسافت تا به امروز تقریبا 35 میلیون دستگاه کنسول Xbox One در سرتاسر جهان توزیع کرده است.

از دیگر خبرهای مرتبط با کنسول پلی استیشن 4 می توان به انتشار فهرست اسامی بازی های رایگان ماه فوریه 2018 سرویس پلی استیشن پلاس اشاره کرد که بر اساس آن، کاربران کنسول های پلی استیشن و مشترکین سرویس PlayStation Plus در ماه جاری میزبان شش عنوان ویدیویی به نام های Knack، Rime، Spelunker HD، Mugen Souls Z، Grand Kingdom و Exile's End هستند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با فروش پلی استیشن 4 چیست؟ به نظر شما، آیا این دستگاه می تواند رکورد نسل های قبلی خود را بکشد و به موفق ترین کنسول تاریخ شرکت سونی تبدیل شود؟ دیدگاه ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر