جزییات رجیستری گوشی های ال جی که 2 هفته بعد آغاز می شود

رسانه کلیک - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جزئیات نحوه رجیستری گوشی ال جی (LG) از شنبه 28 بهمن ماه را تشریح کرد.

جزییات رجیستری گوشی های ال جی که 2 هفته بعد آغاز می شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ حسین فلاح جوشقانی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تغییر زمانبندی رجیستری گوشی ال جی که مشمول طرح می‌ شود، عنوان کرد: برندهایی که پیش از این مشمول طرح رجیستری قرار گرفته‌ اند از نظر تعداد، سهم زیادی در بازار نداشتند، اما لازم بود پیش از اعلام سایر برندها که سهم بیشتری در بازار گوشی تلفن همراه دارند، درباره فرایندهای فعال سازی و انتقال مالکیت در سامانه مربوط به این طرح اطلاع‌ رسانی کافی به مردم انجام شود.

وی اظهار داشت: فاصله زمانی دو هفته‌ ای برای مشمول شدن برند جدید (رجیستری گوشی ال جی) هم به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز به مردم پیش‌ بینی شده و این فرایندها در راستای حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشی‌ های قاچاق به جای گوشی‌ های قانونی به مردم است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، درباره فرایندهایی که کاربران گوشی تلفن همراه باید از آن مطلع شوند، بیان کرد: پیش از این کاربران در هنگام خرید گوشی تلفن همراه مشمول طرح رجیستری، با شماره‌گیری کد دستوری *۷۷۷۷# شناسه بین‌المللی (IMEI) گوشی را استعلام می‌کردند و اگر پاسخ آن مثبت بود با اطمینان از قاچاق نبودن گوشی، آن را خریداری می‌کردند. در حال حاضر نیز کاربران در هنگام خرید گوشی باید حتماً دقت کنند که علاوه بر استعلام IMEI، روی جعبه یا کارت گارانتی کد فعال سازی گوشی درج شده باشد و درصورت نبودن کد فعال‌ سازی از خرید گوشی خودداری کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: فرایند دیگری که خریداران باید انجام دهند فعال‌ سازی گوشی است که برای انجام آن باید در سامانه *۷۷۷۷# گزینه دوم با عنوان «فعال‌ سازی» را انتخاب کرده و به ترتیب شناسه IMEI گوشی و شماره سیم‌ کارتی که از آن روی این گوشی استفاده خواهد شد و کد فعال‌ سازی را وارد کنند. پس از آن کاربر پیغامی را با این مضمون که در حال فعال‌ سازی چه نوع گوشی با چه مشخصاتی است دریافت می‌ کند که در صورت تایید کاربر، گوشی در شبکه برای وی فعال می‌شود.

فلاح تصریح کرد: یکی دیگر از فرایندهای ضروری که کاربران باید از آن اطلاع داشته باشند «انتقال مالکیت» است که این فرایند برای واگذاری گوشی‌ های دست دوم پیش‌ بینی شده و فروشنده باید IMEI گوشی را به همراه شماره تلفن خریدار در سامانه *۷۷۷۷# وارد کنند تا کد فعال‌ سازی برای خریدار صادر شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی فروشندگان گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم‌ کارت موظف هستند فرایندهای ثبت و فعال‌ سازی را در قالب بروشور و تراکت در فروشگاه های خود اطلاع رسانی کنند یادآور شد: گوشی‌ ها و تجهیزاتی که پیش از این در شبکه فعال بوده‌ اند مشمول این طرح نمی‌ شوند و طرح رجیستری صرفاً برای برند گوشی‌ ها و تجهیزات دارای سیم‌ کارتی است که پس از اعلام طرح از سوی کاربران خریداری می‌ شوند. البته اگر گوشی فعالی به شخص دیگری واگذار شود باید فرایند تغییر مالکیت و فعال‌ سازی آن طبق فرایندی که اعلام شد صورت پذیرد.

ارسال نظر